سید حسین نقوی حسینی مطرح کرد؛

استراتژی کشور، ارتقای توانمندی دفاعی است

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است که حوزه دفاعی جمهوری اسلامی از حقوق مسلم کشور ما است و به راهمان ادامه خواهیم داد.

 خانه ملت ؛ سیدحسین نقوی حسینی ضمن اشاره به رفتارهای دوگانه شورای امنیت در مورد کشورها و با اشاره به ادعایبرخی کشورهای اروپایی و پمپئو در مورد نقض قطعنامه۲۲۳۱ از سوی ایران،گفت:اول اینکه کل فعالیت های حوزه موشکی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب کنوانسیون های بین المللی و در چارچوب توافق برجام است

استراتژی کشور ما دفاعی است

وی افزود:هیچ جای برجام ما را از تحقیقات و توسعه حوزه موشکی منع نکرده است،استراتژی کشور ما دفاعی است و به هیچ وجه استراتژی تهاجمی در مورد حوزه موشکی نداریم.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هرگز خلاف مقررات بین المللی عمل نکرده ایم و نمی کنیم،ادامه داد:شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان ابزار سیاست های آمریکا عمل می‌کند.

نقوی حسینی با اشاره به سیاست‌های یک بام و دو هوای شورای امنیت درباره کشورها،تاکید کرد:در خاورمیانه به کشوری تجاوز آشکار می کنند،به یک کشور مستقل دیگر با مرگبارترین سلاح ها مردم بی گناه آن کشور را قتل عام می‌کنند،مانند حمله عربستان به یمن؛ولی شورای امنیت در این قضیه سکوت می‌کند،صدایی از شورای حقوق بشر شنیده نمی شود و هیچ کسی دفاع نمی کند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون هیچ بیانیه ای علیه عربستان صادرنشده است،مطرح کرد:این ها سیاست‌های ضدو نقیض شورای امنیت است،اما این نهادهای بین المللی براساس منشور سازمان ملل موظف هستند در این مسائل ورود پیدا کنند.

تقویت ایران‌هراسی در دنیا با شوی موشکی علیه جمهوری اسلامی

عضوفراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه کشورما براساس مواضع بین‌المللی حرکت می‌کند و به هیچ وجه متوقف نخواهیم شد،ادامه داد:حوزه دفاعی جمهوری اسلامی از حقوق مسلم کشور ماست و به راهمان ادامه خواهیم داد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به توئیت پمپئو درباره آزمایش موشکی کشور،تصریح کرد:یک شوی موشکی علیه جمهوری اسلامی از ماه هاست که غرب انجام می دهد،خانم هیلی که در سازمان ملل آن حرف ها را زد و بعد نتانیاهو که آمد کمدی دیگری را به راه انداخت و نقش بازی کرد و اخیراً هم دوباره این بازی‌ها را انجام دادند و در واقع هدفشان این است که بر ایران فشار بیاورند و ایران‌هراسی را در دنیا تقویت کنند.

به گزارش خانه ملت؛ محمدجواد ظریف در واکنش به انتقادها نسبت به ادعای آزمایش موشک بالستیک گفت:دولت آمریکا در زمان مذاکرات و در چارچوب برجام به طور رسمی اعلام کرده است که موضوع موشک جزئی از برجام نیست.ما همان موقع هم اعلام کردیم موشک‌های ما با قابلیت‌ حمل سلاح نیستند و برای حمل کلاهک‌های متعارف طراحی و ساخته می‌شوند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای با اشاره به نشست شورای امنیت درباره ایران اعلام کرد: همه فعالیت های مرتبط با موشک بالستیک ایران کاملاً در انطباق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و معرفی برنامه موشکی ایران به عنوان اقدامی ناسازگار با قطعنامه مذکور یا تهدیدی منطقه ای، یک سیاست فریبکارانه و خصمانه از طرف آمریکا است.

اظهارات مبنی براینکه ایران قطعنامه 2231 را نقض کرده درحالی مطرح شده است که دونالد ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری به بهانه تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی و دخالت در امور کشورهای منطقه خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و به صورت یک جانبه به نقض این قطعنامه پرداخت و اقدام به برقرار کردن دوباره تحریم های هسته ای علیه ایران کرد و رسما قطعنامه 2231 را نقض کرد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، حوزه دفاعی، عربستان، مذاکرات هسته ای، موشک