رحیمی مطرح کرد؛

لغو روادید بین گرجستان و ایران در راستای توسعه گردشگری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پیگیری مسائل مربوط به گرجستان از سوی وزارت امورخارجه خبر داد و گفت: کشور گرجستان باید نسبت به اجرای مفاد توافقنامه سال ۲۰۱۰ جدی باشد.

خانه‌ملت ؛ رحیمی در خصوص ممانعت از ورود مسافران ایرانی به گرجستان و نحوه برخورد با این موضوع توسط دستگاه دیپلماسی کشورمان، گفت: تامین امنیت و حفظ حرمت و منافع ایرانیان در سراسر دنیا هدف نهایی و در اولویت کاری دستگاه های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه و همچنین سازمان میراث فرهنیگ، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد از این رو گاهی نسبت به سفر هموطنان به کشورهای مختلف هشدارهای صادر می شود.

لغو روادید بین گرجستان و ایران در راستای توسعه گردشگری

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس کشورمان با گرجستان در راستای فعالیت های گردشگری توافق لغو روادید را نهایی کرد تا مسافران ایرانی به سهولت بتوانند مسافرت کنند.

وی ادامه داد: البته چندی پیش اختلاتی در حوزه فرودگاهی و ترانزیتی وجود داشته که موجب نارضایتی ایرانیان شده است اما وزارت امور خارجه پیگیر این مهم است.

پیگیری مسائل مربوط به گرجستان از سوی وزارت امور خارجه

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه گزارش اولیه را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه خواهد داد و بر اساس آن پیگیری های بعدی در قوه مقننه انجام می شود، اظهار کرد: اگر قرار باشد کشور گرجستان نسبت به مفاد توافقنامه سال 2010 بی تفاوت باشد و نسبت به اجرای آنها اقدام نکند، امکان بازنگری از سوی کشورمان در این مورد وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تنش خاصی بین ایران و گرجستان وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: اگر ادعایی از سوی گرجستان وجود دارد می توانند از طرق قانونی آن را پیگیری کنند نه اینکه با اقدامات دیگری تنش آفرینی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، قوام شهیدی، سفیر کشورمان در گرجستان گفت که پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر ممانعت از ورود مسافران ایرانی به گرجستان لازم است که در توافق لغو روادید میان دو کشور تجدید نظر شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه وزارت امور خارجه، توسعه گردشگری، گرجستان