مسعود گودرزی مطرح کرد؛

توسعه طلبی آمریکا در مرزهای عراق و سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکا از امنیت به وجود آمده در مرز مشترک میان عراق و سوریه احساس خطر می کند از این رو در تلاش برای ایجاد پایگاه در این مرز است که با آگاهی نیروهای عراقی و سوری در این هدف خود موفق نخواهند شد.

  خانه ملت؛ مسعود گودرزی با اشاره به افشاگری حشد الشعبی از تحرکات نظامی آمریکا در مرز مشترک میان عراق و سوریه گفت: اخیرا آمریکایی ها تلاش کرده اند برخی فرودگاه ها و مناطق مرزی عراق و سوریه را به پایگاه های نظامی خود در این نقاط تبدیل کنند.

توسعه طلبی آمریکا در مرزهای عراق و سوریه

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش های توسعه طلبانه نظامیان آمریکا در مرزهای سوریه و عراق، بیان داشت: آمریکا از ناحیه مرزهای مشترک میان این دو کشور احساس خطر می کند چنانچه بغداد و دمشق با تفاهم هایی که با یکدیگر کرده اند قصد دارند تا در حرکتی مشترک اقدام به پاکسازی این مرزها از لوث تروریست ها کنند که خوشایند آمریکایی ها نیست.

وی با بیان اینکه حشد الشعبی و نیروهای ارتش سوریه هیچگاه اجازه دستیازی نظامیان آمریکایی از طریق مرز مشترک این دو کشور را نخواهند داد، اظهار داشت: عراقی ها امنیت کنونی خود را به راحتی به دست نیاورده اند که اجازه دهند آمریکا با هر بهانه ای حتی مبارزه با تروریسم در خاک این کشور اقدام به احداث پایگاه دیگری کند.

حشد الشعبی به‌کمک دولت مرکزی عراق و نیروهای سوری اجازه دستیازی آمریکا به مرزهای این دو کشور را نمی‌دهد

گودرزی ادامه داد: نیروهای حشد الشعبی هماهنگی زیادی با دولت مرکزی عراق داشته و برای مقابله با تاکتیک های دشمن آماده است همچنین ارتش سوریه با هدایت بشار اسد اجازه نمی دهد بار دیگر آمریکا از طریق عراق اقدام به گسیل تروریست‌ها به این کشور کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در مرزهای تمامی کشورهای منطقه به دنبال رخنه تروریستی هستند اما کشورهای منطقه دیگر آن کشورهای ضعیف گذشته نبوده و امروز با امکانات و تجهیزات اطلاعاتی، امنیتی و نظامی می توانند با قدرت های بزرگ مقابله کنند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تروریست ها، سوریه، عراق