فلاحت پیشه مطرح کرد:

استقبال ایران از اقدامات پیشگیرانه در قبال سوء استفاده های صهیونیست ها در منطقه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:نشست آستانه با موضوع آتش بس در سوریه نشان داد که جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهایی است که راه حل و نتیجه دیپلماتیک موضوع برایش مهم است.

خانه ملت ؛حشمت الله فلاحت پیشه به پیشرفت های نشست آستانه و دیدارهای لاورنتیف نماینده رییس‌جمهور روسیه در امور سوریه و جابری انصاری در تهران،گفت:نشست آستانه با موضوع آتش بس در سوریه همچنین موضوع یمن نشان داد که جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهایی است که راه حل و نتیجه دیپلماتیک موضوع برایش مهم است.

وی ضمن اشاره به موضوع نشست آستانه با محور صلح در سوریه افزود:حتی برخی مواقع اگر جمهوری اسلامی ایران احساس کرده که حضورش ممکن از حساسیت هایی را ایجاد کند؛نیابتی حضور یافته و ترجیح داده است که به صورت نیابتی نظراتش را اعلام کند.

ایران از هر روندی که زمینه سوء‌استفاده مثلث های صهیونیستی و ارتجاعی را در منطقه فراهم نکند،استقبال می کند

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس با بیان اینکه ایران از آرامش در منطقه استقبال می کند،تاکید کرد:در کل آنچه که پیش می رود که نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران و دیگر همپیمنان از هر روندی که منجر به آرامش در سوریه ،یمن و در کل در منطقه شود،استقبال می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:جمهوری اسلامی از هر روندی در منطقه که زمینه برای سوء‌استفاده مثلث های صهیونیستی و ارتجاعی را فراهم نکند و همین طور حضور ناهمساز آمریکا را کاهش دهد،استقبال می‌کند.

به گزارش خانه ملت؛بشار اسد،رییس‌جمهور سوریه در دیدار با حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر خارجه کشورمان به تلاش‌های ایران برای رسیدن به تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی سوریه علیرغم موانع عمده‌ای که توسط کشورهای حامی ترروریسم ایجاد می‌شود، اشاره کرد.

جابری انصاری در این دیدار در مورد آخرین آمادگی‌ها برای برگزاری نشست کشورهای ضامن درباره سوریه که طی دو روز آینده در ژنو به ویژه پس از توافق اخیر بر فرم نهایی کمیته شروع خواهد شد، صحبت کرد.

گفتنی است؛سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، استفان دی‌میستورا،نماینده ویژه این سازمان قرار است طی روزهای آتی در ژنو دیداری با مقام‌های عالی‌رتبه سه کشور ایران روسیه و ترکیه داشته باشد.بر اساس این بیانیه، ایجاد کمیته قانون اساسی سوریه محور اصلی این دیدار خواهد بود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران سوریه، حل بحران سوریه، رژیم صهونیستی، سوریه، صهیونیست، صهیونیست ها