سیدقاسم جاسمی مطرح کرد؛

تلاش سیاستمداران کاخ سفید برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اتهام سازمان ملل به ایران در استای نقض حقوق بشر، جهت دار، سیاسی و بر مبنای سیاست افزایش فشار علیه مردم کشورمان است.

 خانه ملت؛ سیدقاسم جاسمی با اشاره به اتهام مجمع عمومی سازمان ملل به ایران در راستای نقض حقوق بشر، گفت: به وضوح می توان دریافت که مولفه حقوق بشر به دستاویز و ابزاری در دست کشورهای پرنفوذ در سامان ملل تبدیل شده است و اتهام زنی به کشورمان بر اساس نقض حقوق بشر در این راستا تلقی می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: سازمان ملل گزارشگرهای مختلفی در امور حقوق بشر ایران تعیین کرده و همواره این افراد با اغماض و بر اساس رویکرد خاصی که مدنظر ایالات متحده و رژیم صهیونیستی است نسبت به تنظیم گزارش های خود اقدام کرده اند.

اتهام نقض حقوق بشر توسط ایران جهت‌دار، سیاسی و برای افزایش فشار است

وی با اشاره به اینکه اتهام سازمان ملل به ایران جهت دار، سیاسی و بر مبنای سیاست افزایش فشار علیه مردم کشورمان است، ادامه داد: این مهم در حالیست که اگر قرار باشد عدالت در بررسی وضعیت حقوق بشر رعایت شود، آمریکایی ها و عربستان سعودی در صدر لیست نقض آن در دنیا قرار خواهند گرفت.

اگر قرار باشد عدالت در بررسی وضعیت حقوق بشر رعایت شود، آمریکایی ها و عربستان سعودی در صدر لیست نقض آن در دنیا قرار خواهند گرفت.
تلاش سیاستمداران کاخ سفید برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه پرداختن به موضوع حقوق بشر علیه کشورمان یکی از سیاست های آمریکا در قبال خروج از برجام است، تصریح کرد: در واقع سیاستمداران کاخ سفید در تلاش هستند با برچسب زدن به کشورمان در موضوعات مختلف مانند حقوق بشر اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کنند تا علاوه بر اینکه اقدام ظالمانه خودشان در مواجه با برجام را توجیه کنند، زمینه گفتگوهای یکجانبه را فراهم کنند.

لزوم شفاف سازی دستگاه دیپلماسی نسبت به اقدامات ناقض حقوق بشری توسط آمریکا

جاسمی اعتقاد دارد در شرایط کنونی دستگاه دیپلماسی کشورمان باید واکنش جدی در سازمان ملل نشان دهد؛ به عبارتی باید شفاف سازی نسبت به اقدامات مختلف حمایتی کشورمان برای تحقق مفاد حقوق بشری انجام دهد تا سایر کشورها نیز متوجه رویه خلاف اتهام زنی به ایران شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این راستا وزارت امور خارجه کشورمان می تواند مصداق های نقض حقوق بشر توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی، آل سعود و بری دیگر از کشورهای مرتجع منطقه را از طرق مختلف برای دیگر کشورها تشریح کند تا مشخص شود کدام کشورها و رژیم ها ناقض این مولفه هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، قطعنامه ضد ایرانی با ۸۴ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۶۷ رأی ممتنع به تصویب رسید.بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان پس از تصویب این قطعنامه در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این قطعنامه بدون در نظر گرفتن «واقعیات موجود ایران» و مبتنی بر «نگرشی گزینشی، تبعیض‌آمیز، غرض‌ورزانه و با اهداف سیاسی» تهیه و تصویب شده است./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه جهانی، اخبار برگزیده، حقوق بشر، حقوق بین الملل