مهرداد بائوج لاهوتی مطرح کرد؛

تحرکات جنگ افروزانه سعودی به پشتوانه غرب وهن جامعه جهانی است

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید اگر جامعه جهانی واقعا تصمیم گرفته که صلح یمن انجام شود،باید با خود عربستان مقابله کند.

 :۷  خانه ملت ؛ مهرداد بائوج لاهوتی ضمن اشاره به نشست به گفتگوی یمنی- یمنی در بحران یمن و همینطور نشست استکهلم با محور صلح یمن گفت:خلاصه آنچه در نشست استکهلم نشان می دهد آتش بس در یمن بوده؛ اما آتش بس به معنای صلح نیست .

وی افزود:در جنگ ایران و عراق هم این داستان وجود داشت و چند مرحله آتش‌بس داشتیم. در مورد یمن هم بستگی دارد که در ادامه مذاکرات کجا به تفاهم برسند.آن چیزی که در این فاصله آتش بس هم دیدیم این بود که عربستانی‌ها حرکات خودشان را به نوعی در آتش بس هم ادامه دادند.

تحرکات جنگ افروزانه سعودی به پشتوانه غرب وهن جامعه جهانی است

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه جهانی باید تلاش کند که این موضوع تمام شده و صلح در یمن ایجاد شود،تاکید کرد: ادامه جنگ یمن و تحرکات جنگ افروزانه سعودی به پشتوانه غرب وهن جامعه جهانی است.

مواضع منفعلانه سازمان ملل در فاجعه انسانی یمن/عربستان باید پای میز محاکمه کشانده شود
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود:اگر قرار باشد سازمان ملل و دیگر کشورها بشینند و صحبت کنند؛ولی یک کشوری مانند عربستان تحت سرسپردگی کشور دیگری رفتار غیرمعقول داشته باشد درست نیست.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه باید نگاه ها به سمت عربستان برگردد،مطرح کرد:اگر جامعه جهانی واقعا تصمیم گرفته که این صلح انجام شود،اگر عربستان امتناع کرد باید با خود عربستان مقابله کنند.

عربستانی‌ها در دنیا یکه‌تازی می‌کنند

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به حادثه منا و شهادت 5,6 هزار نفر از حاجیان مطرح کرد:عربستانی‌ها در دنیا یکه‌تازی می‌کنند،یعنی رفتارهای غیرعادی،غیر انسانی و وحاشیانه انجام می دهند؛در فاجعه منا هم به هرحال اگر عمدی در کار نبوده ،سهل انگاری های وجود داشته که باعث کشته شدن بسیاری از انسان ها های بی گناه شده است.

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس ادامه داد:در جامعه جهانی در مورد کشته شدن یک حیوان در یک منطقه مانند ایران اظهار نظر می‌کنند،سر و صدای رسانه ای راه می اندازند،ساعت ها به آن می پردازند و می گویند حیوان آزاری انجام می‌شود؛البته که این موضوع هم مهم است ولی بسیاری از کشورهای در قبال این همه جنایت که آنها انجام می دهند نباید سکوت کنند و جامعه جهانی باید پاسخگو باشند.

عضوفراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با اشاره به چشم‌انداز نشست استکهلم درباره صلح یمن،اظهارداشت: صلح یمن بستگی به اراده اربابان دارد؛کسانی که عربستان به آنها ارباب می گوید. اینها ژاندارم های منطقه هستند، یک روزی محمدرضا پهلوی ژاندارم منطقه بود و یک روزی صدام ،امروز عربستان ژاندارم منطقه است؛بستگی دارد که اربابانی که شعله جنگ را روشن کردند چه می خواهند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس با اشاره به داعش و دیگر گروه های تروریستی منطقه تصریح کرد:مگر می شود گروهک تروریستی مانند داعش بیایند با چندین کشور دنیا مقابله کند و نتوانند آن را از بین ببرند،این گروه های تروریستی مدت طولانی بخشی از کشورها را اشغال کردند،از نظر سلاح و ابزار مالی آنها را تامین کردند؛ایادی که اینها را به وجود آوردند،آتش بس هم بستگی به آنها دارد.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان به عنوان یک کشور مسلمان باید احساس مسئولیت کند،تصریح کرد:توصیه می کنم کشورهای مسلمان منطقه باهم بنشینند و وحدت نظر داشته باشند؛اگر نکنند ممکن است یک روزی این آتش دامن خودشان را بگیرد.اروپایی ها در مجموع حرکت های خوب مثبتی انجام داده اند حتی در حرف و شعار ؛ براساس منطقی اظهارنظر می کنند،مهمتر از همه این است که خود کشورهای اسلامی اگر نجنبند و تصمیمی برای خودشان نگیرند،مطمئنا یک روزی این آتش دامن همه آنها را می گیرد./

برچسب ها

آل سعود، اخبار برگزیده، استقرار صلح جهانی، صلح طلبی، عربستان، فضای صلح جهانی