قاسم احمدی لاشکی مطرح کرد؛

سرمشق قرار دادن الگوهای تربیتی در مدارس از طریق رسانه ها

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: فرهنگ معلمی، فرهنگ دانش آموزی، فرهنگ ارتباط بین این دو توسط خانواده و اولیا را و سرمشق قرار دادن الگوهای تربیتی در مدارس را که از آن بسیار غافل هستیم، از طریق رسانه ها به خصوص رسانه ملی باید غنی شود.

 خانه ملت ؛ قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر استفاده از کارشناسان تعلیم و تربیت در برنامه‌های رسانه ملی گفت: این حرف حرف درستی است اما به شرطی که در عمل این را شاهد باشیم. طبیعتاً رسانه‌ها می‌توانند بزرگترین کمک باشند. آموزش و پرورش نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و می‌تواند بخشی از این کار در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد.

یکی از ضعف‌های عمده آموزش و پرورش این است که در مقطعی از زمان معاونت‌های پرورشی حذف شدند
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: رسانه‌ها از خود رسانه‌ملی باید به آموزش و پرورش کمک کند تا جراید و خبرگزاری‌ها و امثالهم ... در کنار آن باشند. یکی از نقاط ضعف ما این است که فکر می‌کنیم این 2ساعتی که درس فیزیک را می‌دهیم برای دانش‌آموز کفایت می‌کند در صورتی که اگر نتوانیم فرهنگ‌سازی کنیم که برای چه می‌خواهیم این علم را ترویج دهیم و به عنوان مثال یک فرد فیزیکدان را تربیت کنیم، خیلی نتیجه‌ای نگرفتیم.

برنامه‌های فعلی رسانه ملی در حوزه آموزش و پرورش خاصیت کافی ندارند

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد اینکه برنامه‌های رسانه‌ملی در چه حوزه‌هایی باشد تا برای آموزش و پرورش مفیدتر باشد تصریح کرد: حوزه‌های آموزشی برنامه کمی در صدا و سیما به خود اختصاص نداده است اما برنامه‌هایی هستند که خاصیت کافی ندارند. قالب موسسات قرارداد می‌بندند و هزینه می‌کنند و اینکه کلاس تست گذاشته شود خیلی دردی از آموزش و پرورش را دوا نمی‌کند.

سرمشق قرار دادن الگوهای تربیتی در مدارس از طریق رسانه‌ها غنی شود

احمدی لاشکی تصریح کرد: باید فرهنگ معلمی، فرهنگ دانش‌آموزی، فرهنگ ارتباط بین این دو توسط خانواده و اولیا را و سرمشق قرار دادن الگوهای تربیتی در مدارس را که از آن بسیار غافل هستیم، از طریق رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی باید غنی شود.

آموزش و پرورش در 15سال اخیر رو به افول رفته است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: من فکر می‌کنم که در 15سال اخیر آموزش و پرورش کشور رو به افول رفته است یعنی آموزش و پرورش ما آموزش بدون پرورش شده است یعنی تربیت در آن رها شده است و شاید یکی از ضعف‌های عمده این بود که در مقطعی از زمان معاونت‌های پرورشی حذف شدند؛ درحالی که باید اول دانش‌آموز را پرورش بدهیم، تربیت کنیم و بعد آموزش دهیم درصورتی که صرفا به دنبال آموزش رفتیم و امیدوارم رسانه‌ها به دنبال آموزش و پرورش باشند و این چیزی که در حال حاضر شاهد آن هستیم دردی را از کشور دوا نخواهد کرد./
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، تجهیز مدارس، رسانه ملی، رسانه ها