احمد همتی تاکید کرد؛

توسعه توریست درمانی و ارتباط مستقیم با افزایش حضور گردشگر خارجی

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در برخی از رشته های تخصصی مدنظر قرار بگیرد،گفت: توسعه توریست درمانی ارتباط مستقیم با افزایش حضورگردشگر خارجی درکشوردارد.

  خانه ملت ؛ احمد همتی درباره وضعیت افزایش پذیرش دانشجو در برخی رشته‌های تخصصی در حوزه پزشکی،گفت:طی سالهای اخیر ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی به نسبت سیر مناسبی داشته است اما در برخی رشته‌های فوق تخصصی و تخصصی در رشته‌های پزشکی نیازمند افزایش ظرفیت هستیم تا بتوان در حوزه پزشکی، خدمات مناسب تری به بیماران ارائه داد.

برخی از رشته‌های تخصصی پزشکی برای ارتقا خدمات به بیماران نیازمند افزایش دانشجو

نماینده مردم سمنان ومهدی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در برخی رشته‌های خاص برای جذب متخصص در حوزه پزشکی نیازمند افزایش ظرفیت فارغ التحصیلان هستیم اما درحوزه پزشک عمومی نیازمند افزایش ظرفیت دانشجو نیستیم زیرا در چند سال اخیر به تناوب شاهد افزایش ظرفیت درحوزه پزشکی بوده‌ایم.

وی ادامه داد: حوزه پزشکی درکشورمان دارای ظرفیت کاربردی و مناسبی است که می‌تواند علاوه برتوریست درمانی، خدمات بهینه درمانی و بهداشتی را نیز به بیماران خارجی ارائه دهد البته سیستم پزشکی کشورمان ظرفیت اعزام پزشک را به دیگر کشورها را نیز دارا است.

پزشکان ایرانی جایگاه مناسبی در حوزه بین المللی دارند

همتی افزود: پزشکان ایرانی جایگاه مناسبی در حوزه بین المللی دارند بنابراین می‌توانند به سادگی مورد استقبال جامعه پزشکی در خارج کشور برای درمان بیماران قرار بگیرند بنابراین می توان فارغ التحصیلان پزشکی را برای خدمات رسانی به خارج از کشور نیزاعزام کرد که این حرکت می تواند دستاوردهای مناسبی برای ما به همراه داشته باشد.

نماینده مردم سمنان در مجلس تصریح کرد: پزشکان ایرانی، پزشکانی با اعتباربین الملی هستند زیرا بیماران خارجی در خارج کشور اعتمادبالایی نسبت به عملکرد پزشکان ایرانی دارند بنابراین با تقویت توریست درمانی در کشور می‌توان بسیاری از بیماران خارجی را نه تنها برای درمان بلکه برای بازید از آثار تاریخی ناب ایرانی به کشورمان دعوت کنیم تا علاوه بر بهبود وضعیت حوزه سلامت از منظر درآمد زایی در حوزه گردشگری نیز توسعه مندتر حرکت کنیم.

توسعه توریست درمانی ارتباط مستقیم با افزایش حضور گردشگر خارجی در کشور دارد

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در برخی از رشته‌های تخصصی مدنظر قرار بگیردیادآورشد: توسعه توریست درمانی ارتباط مستقیم با افزایش حضور گردشگر خارجی در کشور دارد./

 

برچسب ها

آزمون جامع پزشکی، اخبار برگزیده، بخش گردشگری، جامعه پزشکی، حوزه پزشکی