خالدی سردشتی مطرح کرد؛

ضرورت ایجاد جذابیت توسط بورس برای جذب سرمایه گذار

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بورس باید به قدری برای مردم جذابیت داشته باشد که مردم خود برای سرمایه گذاری به این سمت گرایش پیدا کنند.

 خانه ملت ؛ محمد خالدی سردشتی در خصوص جذب سرمایه در بورس و مکانیزم های بکارگرفته شده گفت: ریشه و اساس معاملات در کشور، وارداتی و کپی برداری از کشورهای دیگر است. باید بسنجیم که کشورهای موفق در بورس چه کارهایی انجام دادند که امروز موفق شدند و شرایط کشور در حال حاضر در نظر بگیریم.

ایجاد جذابیت توسط بورس برای جذب سرمایه گذار ضروری است

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جذب سرمایه در بورس یک کار فوق العاده تخصصی است و نیروهای خاص خود را باید داشته باشد افزود: بورس باید به قدری برای مردم جذابیت داشته باشد که مردم خود برای سرمایه گذاری به این سمت گرایش پیدا کنند.

وی تصریح کرد: به طور کلی رسانه ها و حتی نمایندگان اطلاعات سطحی از وضعیت بورس و نحوه عمل کار آن دارند. باید سیستمی یرای معرفی بورس به مردم معرفی شود. زیرا مردم اطلاعات بسیار سطحی داشته، نمی دانند چه کارکردی داشته و ایران چه ظرفیت هایی دارد.

نتوانستیم بورس را به مردم بشناسانیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما نتوانستیم اقدامات خوب کشورهای پیشرفته را که باعث توسعه آن کشور شده را به مردم خود معرفی کنیم و این بازار سرمایه مهمی می تواند باشد در حالی که در شرایط فعلی مردم دچار تردید شده و برای کسب سود بیشتر فقط به سوی بازار ارز، سکه و طلا می روند.

مردم اگر پول های خود را وارد بورس کرده و در حوزه تولید سرمایه گذاری کنند شرایط اقتصادی بهتری خواهیم داشت
خالدی ادامه داد: مردم اگر پول های خود را وارد بورس کرده و در حوزه تولید، سرمایه‌گذاری کنند یقینا شرایط اقتصادی که در حال حاضر آن را بحرانی می خوانیم را نداشتیم و سرمایه مردم در جهت تولید و خدمت به کشور و ایجاد اشتغال بکار گرفته می شد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت سرمایه گذاری، بازار بورس، بورس