علاءالدین بروجردی مطرح کرد؛

لزوم همکاری مشترک برای مبارزه با قاچاقچیان در مرزهای ایران و پاکستان

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه بیش از هر زمان دیگری انجام همکاری های مشترک اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بین تهران و اسلام آباد ضرورت دارد.

   خانه ملت ؛ علاالدین بروجردی در خصوص ظرفیت های ایران و پاکستان برای انجام همکاری های مشترک، گفت: تهران و اسلام‌آباد دارای روابط دیرینه بوده و در مسائل مختلف منطقه ای مانند مبارزه با تروریست و غیره اشتراک نظرهای زیادی دارند.

متاسفانه برخی گروه های تروریستی-تکفیری در پاکستان فعالیت دارند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی گروه های تروریستی-تکفیری در پاکستان فعالیت دارند و از مرزهای این کشور برای انجام عملیات های تروریستی در کشورهای منطقه استفاده می کنند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کمیته مشترک امنیتی بین دو کشور ایجاد شده تا با تروریست هایی که قصد آسیب زدن به دو کشور را دارند برخورد جدی شود.

ضرورت همکاری های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بین تهران و اسلام‌آباد

وی ادامه داد: به نظر می رسد در شرایط کنونی همکاری های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بیش از گذشته اهمیت دارد زیرا گروه های تکفیری-تروریستی فعالیت‌هایشان را بیشتر کرده اند.

در شرایط کنونی همکاری های اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بیش از گذشته اهمیت دارد زیرا گروه های تکفیری-تروریستی فعالیت‌هایشان را بیشتر کرده اند
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایجاد امنیت در مرزهای دو کشور می تواند به افزایش رونق اقتصادی، تجاری و غیره کمک شایانی کند، تصریح کرد: در واقع برداشتن گام‌های جدید برای گسترش روابط دوجانبه و منطقه‌ای می تواند به اسلام آباد و تهران در پیشبرد اهدافشان کم کند.

لزوم همکاری مشترک برای مبارزه با قاچاقچیان در مرزهای ایران و پاکستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مواجه با موضوع قاچاق در مرزهای دو کشور نیز از دیگر موضوعات مهم محسوب می شود، خاطرنشان کرد: می توان از ظرفیت های پارلمانی و غیره برای افزایش سطح مناسبات و گفتگو برای همکاری های مشترک بهره برد تا از این طریق مشکلات برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در جریان سفر به تهران، با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و رایزنی کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برون مرزی، قاچاق، قاچاق مواد مخدر، قاچاقچیان، مرز، مواد مخدر