ابطحی مطرح کرد؛

جمهوری اسلامی هرگز در برابر استکبار کوتاه نمی آید

نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛برخی کشورهای عربی از طرح برخی مسائل می خواهند اینطور القا کنند که نظام ایران بر خلاف شعارهای جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار کوتاه می آید و اهل معامله با استکبار است.

خانه ملت ؛ محمدجواد ابطحی ضمن اشاره به موضوع شانتاژ خبری رسانه های عربی در مورد با ادعای دیدار مخفیانه دیپلمات های ایران و آمریکا در لندن ،گفت:از لوازم دیپلماسی این است که ما بتوانیم در صحنه بین الملل اثرگذار باشیم و مخصوصا منافع مسلمانان و مستضعفان دنیا را بتوانیم تامین کنیم و جلوی ظلم را بگیریم.

بوی افزود:مذاکرات همیشه بوده است؛این مذاکرات در سطوح مختلف انجام شده و بیشتر سه جانبه و چهار جانبه بوده است؛اما اگر این مذاکرات منجر به جلوگیری از تجاوز عربستان به یمن شود ؛بازهم این یک وظیفه است باید آلام مردم مسلمان را کم کنیم و این وظیفه دینی و قانونی ما است.

جمهوری اسلامی هرگز در برابر استکبار کوتاه نمی آید

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه مطرح کرد:کویتی ها و برخی کشورهای عربی از طرح برخی مسائل می‌خواهند اینطور القا کنند که نظام ایران بر خلاف شعارهای جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار کوتاه می آید و اهل معامله با استکبار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ما می توانیم استکبارستیزی خود را داشته باشیم و مذاکره هم بکنیم و در این کار مشکلی وجود ندارد،تاکید کرد:منتها ما بایدمراقب باشیم.

برخی رسانه‌های عربی تجزیه و تحلیل درستی از اتفاقات منطقه ندارند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس،تاکید کرد:وادادگی را قبول نداریم؛اما مذاکره با دشمن همیشه بوده است و اسلام هم آن را منع نمی کند،مذاکره و گفت و گو در جهت اجرای عدالت و دفع ظلم و ستم و کمک به محرومان و یک وظیفه شرعی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه جمهوری خواهان آمریکا و هم حزبی های ترامپ معتقدند که خروج آمریکا از برخی کشورهای منطقه از جمله سوریه به نفع ایران است، تصریح کرد:آنچه که می دانیم این است که رسانه‌های عربی نمی‌توانند تجزیه و تحلیل درستی از اتفاقات منطقه داشته باشند،با توجه به تحولاتی که در منطقه شده است مانند عقب نشینی آمریکا از افغانستان و سوریه ،تصور کشورهای عربی منطقه هم همین است،در حالی که من فکرمی‌کنم پشت پرده عقب نشینی آمریکا از مناطق شاید یک حرکت تجاوزگرانه جدی باشد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، عربستان