سید حسین نقوی حسینی مطرح کرد؛

رفتارغیردیپلماتیک و غیرمسئولانه ترامپ در عرصه بین المللی

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛جامعه بین المللی انتظار ندارد که رئیس جمهور کشور مدعی در عرصه بین المللی مقررات کشورها را زیرپا بگذارد و با رفتار مداخله گرایانه وارد یک کشوری شود.

  خانه ملت  ؛ سید حسین نقوی حسینی ضمن اشاره به سفر پنهانی ترامپ و برخورد سرد مقامات عراقی گفت:رفتار متکبرانه و مداخله جویانه مقامات آمریکا همچنان بر این مقامات حاکم است.

وی افزود:آمریکایی ها هنوز فکر می‌کنند که صاحب دنیا و کدخدای کشورها هستند و به همین خاطر بدون اینکه با مقامات کشور عراق هماهنگی انجام دهند و مقامات کشوری کاملا رسمی،عضو سازمان ملل متحد،کشور مستقل و دارای حاکمیت مستقل ملی نادیده گرفته می شوند و رئیس جمهور آمریکا سرش را می‌اندازد پایین؛مثل قانون جنگل وارد کشورها می شود و سخنرانی می‌کند.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس اظهار کرد:انقدر آمریکایی ها متکبر و مستکبر هستند که انتظار دارند با این شرایط بی احترامی که به وارد کشور شده است؛مقامات این کشور بیایند دستبوسی وی و فکر می‌کنند که صاحب دنیا هستند.

مقامات عراقی پاسخ این بی احترامی ترامپ را دادند

نماینده مردم ورامین ،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد سرد و بی تفاوت مقامات عراقی نسبت به حضور ترامپ در استان الانبار ،مطرح کرد:البته مقامات عراقی هم پاسخ این بی احترامی را دادند و هیچ کدام به دیدار ترامپ نرفته و از وی استقبال نکردند و ترامپ مجبور شد از پایگاه خودشان دوباره به کشور اروپایی آلمان برگردد و سفرش را ادامه دهد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رفتار ترامپ واقعا رفتاری یاغی گرایی است،مطرح کرد:جامعه بین المللی انتظار ندارد که رئیس جمهور کشوری مدعی در عرصه بین المللی؛مقررات کشورها را زیرپا بگذارد و احترام آنها را نادیده بگیرد و با یک رفتاره مداخله گرایانه وارد یک کشوری شود.

رفتار ترامپ غیردیپلماتیک و غیرمسئولانه در عرصه بین‌المللی است

نقوی حسینی با بیان اینکه طبیعی است که ترامپ و امثال وی از منطقه خاورمیانه و عصبانی و ناراحت باشند،تاکید کرد:امروز این کشورها مستقل هستند و بر حاکمیت ملی خودشان اصرار دارند و اجازه نمی‌دهند که قدرت های سلطه گر هرکاری دلشان بخواهد در کشورشان انجام دهند.

وی با اشاره به هدف ترامپ از این سفرها ادامه داد:قطعاً رفتار ترامپ غیردیپلماتیک و غیرمسئولانه در عرصه بین‌المللی است و این اعلام قلدرمآبی علیه یک کشور مستقل محسوب می شود و حتما کشورها باید نسبت به این رفتار عکس العمل نشان دهند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه آمریکایی ها می‌خواهند بگویند که هنوز در خاورمیانه هستیم ،این جا اقتدار داریم ،هرکاری دلم بخواهد می کنیم و هر دفعه هر بار دلمان بخواهد می‌آییم و می‌رویم،تصریح کرد:هیچ موضوعی هم رفتار آن ها را توجیه نمی کند مثل بهانه تبریک کریسمس به آمریکایی؛به هر حال عراق کشور دیگری است و این سفر باید با اجازه ،هماهنگی و با مجوز دولت مستقل عراق انجام می شد و هیچ توجیهی قابل قبول نیست./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اقدامات بین المللی، عراق