حسینعلی حاجی دلیگانی مطرح کرد؛

عربستان سعودی در موضوع یمن واقعاً درمانده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛تغییر کابینه و برداشتن وزیر امور خارجه عربستان به نظر می رسد که فرار رو به جلو است تا از فروپاشی رژیم پادشاهی عربستان جلوگیری شود.

 خانه ملت ؛ حسینعلی حاجی دلیگانیبا اشاره به تغییرات در کابینه رژیم آل سعود گفت: فکر می‌کنم که عربستان سعودی داشت به آخر خط خودش نزدیک می شد.

عربستان سعودی در موضوع یمن واقعاً درمانده است

وی افزود:عربستان سعودی در موضوع یمن واقعاً درمانده است؛از آن طرف هم در سیاست خارجی با زیاده طلبی های آمریکایی ها مواجه است و افتضاحاتی که در عرصه بین المللی موضوع قتل خاشقجی به وجود آمده است.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه تغییر وزیرخارجه عربستان بی‌ارتباط با تحولات اخیر در منطقه نیست،مطرح کرد:رسوایی های عربستان باعث شد،دید ملت‌های دنیا به این سمت رفت که ایران اسلامی درست تشخیص داده است و درست عمل می کند.

با رفتارهای بن سلمان و مسولان سعودی آبرویی برای رژیم حاکم بر عربستان باقی نمانده بود

حاجی دلیگانی با اشاره به آبروی از دست رفته عربستان در موضوعات مختلف جهانی، مطرح کرد:با رفتارهای بن سلمان و دیگر مسولان سعودی در واقع آبرویی برای رژیم حاکم بر عربستان باقی نمانده بود،این تغییر کابینه و برداشتن وزیرامور خارجه عربستان به نظر می رسد که فرار رو به جلو است تا از فروپاشی رژیم پادشاهی عربستان جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است؛ معمولا در برخی کشورها اگر بخواهند تغییراتی در سیاست خارجی خود بدهند، آن را با قربانی کردن مقامات مرتبط توجیه می‌کنند.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به آبروداری آل سعود در این موضوع و و رضایت افکار عمومی جهان و با تغییرات در کابینه عربستان تاکید کرد:رژیم آل سعود با تغییر کابینه خود به نوعی خواستند از آبروریزی بیشتر جلوگیری کنند.

به گزارش خانه ملت؛پادشاه عربستان دست به یک خانه تکانی جزئی در دولت زد؛در وضعیتی که این کشور تا حدودی تحت فشارهای خارجی است؛ چه در بحث جنگ یمن، چه در مساله ترور فجیع جمال خاشقجی.برکناری عادل الجبیر وزیر امور خارجه و انتصاب "ابراهیم عساف" مهم‌ترین تغییر و تحول در دولت عربستان به شمار می‌رود،عساف مشاور ملک سلمان و از دوستان صمیمی وی است و احتمالا آزادی‌ و بازگشتش به دولت بی‌ارتباط با این رابطه نبوده است./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، عرب، عربستان