فولادگر مطرح کرد؛

ضرورت حمایت از تولید داخلی و توانمندسازی بخش خصوصی در بودجه 98

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۸ اعتبار ناچیزی برای بخش تولید در نظر گرفته شده است، پیشنهاد داد: امکان استفاده از تسهیلات بانکی بیشتر و واگذاری طرح های نیمه تمام برای حمایت از تولیدات داخلی فراهم شود.

 خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر در تشریح نشست امروز(9 دی ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: تبصره‌های ارجاعی به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در حوزه احکام مربوط به اصل 44، بخش خصوصی، تعاونی‌ها، بخش‌های غیردولتی و تولید با حضور دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه، مرکز پژوهش ها و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شد دو کارگروه تشکیل شود؛ یک کارگروه پیشنهادات مربوط به اصل 44 و گروه دیگر نیز پیشنهادات مربوط به حوزه تولید را بررسی کند، افزود: در هفته آینده پیشنهادات این دو کارگروه و سایر نمایندگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اعتبار ناچیز بخش تولید در لایحه بودجه 98

وی بیان کرد: در بودجه سال 98 اعتبارات در نظر گرفته شده برای بخش تولید ناچیز است و بایستی این اعتبارات اصلاح شود. در حوزه اصل 44 نیز تحول چندانی حاصل نشده و احکامی که در سال‌های گذشته درج می‌شد مجددا در لایحه بودجه 98 نیز تکرار شده است.

ضرورت حمایت از تولید داخلی و توانمندسازی بخش خصوصی در بودجه 98

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر چه در لایحه بودجه 98 احکام مناسبی برای بخش خصوصی، تسهیلاتی که بانکها ارائه می‌دهند، فاینانس، مشارکت، تهاتر و واگذاری طرح‌های نیمه تمام در نظر گرفته شده است اما باید با پیشنهادات بیشتر از تولید داخلی و توانمندسازی بخش خصوصی به ویژه فضای کسب و کار حمایت کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در تبصره 14 اعتباری چندانی برای حمایت از تولید داخلی از محل یارانه‌ دیده نشده است، خاطرنشان کرد:اگر چه تولید داخل می‌تواند از تسهیلات بانکی، ریالی، ارزی و صندوق توسعه ملی استفاده کند اما اعتبار ویژه‌ای برای تولید داخلی در بودجه 98 در نظر گرفته نشده است.

باید شرایطی فراهم شود تا سازمان توسعه بتواند در طرح‌های نیمه تمام مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری کند این در حالی است که در بودجه سخت گیری های بیشتری برای این سازمان ها شده است

ضرورت واگذاری طرح‌های نیمه تمام و امکان استفاده از تسهیلات بانکی بیشتر برای حمایت از تولیدات داخلی

وی با بیان اینکه اگرچه با پیشنهادات نمایندگان نمی‌توان تحول اساسی در تخصیص اعتبار برای حمایت از تولید داخلی درنظر گرفت اما می‌توان با پیشنهادات گام هایی در راستای بهبود وضعیت تولید داخلی برداشت، پیشنهاد داد: اختصاص رایانه‌ بیشتر، واگذاری طرح‌های نیمه تمام و امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای تولیدات داخلی فراهم شود.

رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا سازمان توسعه تجارت بتواند در طرح‌های نیمه تمام مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری کند این در حالی است که در بودجه سخت گیری های بیشتری برای این سازمان ها شده است. علی رغم اینکه این سازمان از دولت طلب دارد نه تنها این طلب وصول نشده بلکه درصدی نیز از محل سود آنها برداشته می‌شود./

 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل