سید ابوالفضل موسوی بیوکی مطرح کرد؛

انقلاب اسلامی با حضور مردم پای صندوق های رای ایستادگی کرده است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر لزوم ارتباط متقابل بین مردم و مسئولان گفت: این ارتباط ۴۰ سالگی دوم انقلاب اسلامی را مفصل تر و مطمئن تر می کند.

  خانه ملت؛ سید ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی گفت: بنده در زمان قبل از انقلاب محصل بوده و به نوعی در انقلاب موثر بودم و این موثر بودن در انقلاب برای بنده دستاورد محسوب می‌شود چرا که ایرانی هستم و ایران و انقلاب اسلامی را دوست داشته و به آن عشق می‌ورزم و همه نیز این احساس را دارند و این عشق به وطن داشتن نیز نوعی دستاورد انقلاب برای هر فرد محسوب می‌شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: ملت و کشور به یک پختگی در 40 سالگی انقلاب اسلامی رسیده است؛ تمام رویدادهایی که در انقلاب داشتیم از جمله جنگ مستقیم با آمریکا، ترور و هر بلایی که سر یک کشور بخواهند بیاورند، آوردند؛ یعنی نمی‌توان گفت که یک اتفاقی برای از بین بردن انقلاب می‌توانستند انجام دهند اما انجام ندادند با این وجود انقلاب اسلامی تا این لحظه ایستادگی کرده است.

انقلاب اسلامی با حضور مردم پای صندوق‌های رای ایستادگی کرده است

​در مقطعی دانشگاه‌ها تعطیل شد اما توانستیم در شهر یزد 25 سال پی در پی رتبه اول را در پرورش نخبه و قبولی در کنکور به دست آوریم.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هرگونه توطئه‌گری، فتنه و حتی دوگانگی در بحث‌های سلیقگی نتوانسته مشکلی ایجاد کند بطوریکه انقلاب اسلامی تا 40 سالگی روی پای خود ایستاده است. همچنین انتخابات گذشته نیز نشان داد که این انقلاب با حضور 70 درصدی مردم ایستادگی کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در تحریم‌ها قرار داریم و آمریکا تمام قد مقابل کشور و ملت ایران ایستاده است، گفت: آمریکا جنگ روانی، اقتصادی و اجتماعی راه انداخته که یک قسمت آن پنهان است و با تمامی سیاست‌های نابخردانه‌ای که دارد در برابر کشور ایران می‌ایستد اما مردم این امید را دارند که اگر برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهتری داشته باشیم و اگر یک رابطه متقابلی بین مردم و مسئولان اعم از مجلسی‌ها، دولتمردان و قوه قضائیه یعنی همه آن کسانی که در حاکمیت نقش دارند برقرار شود حتما 40 سال دوم انقلاب بسیار مفصل‌تر و مطمئن‌تر از 40 سال اول خواهد بود.

موسوی بیوکی تصریح کرد: درس‌های بسیاری از انقلاب یاد گرفتیم و امیدوارم که این درس‌ها به خوبی به نسل‌های بعدی نیز منتقل شود. رسانه‌ها نیز که نقش فعالان اجتماعی دارند می‌توانند این تجربیات را منتقل کنند.

شهر یزد 25 سال پی‌در‌پی رتبه اول را در پرورش نخبه و قبولی در کنکور به دست آورد

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در خصوص دستاوردهای یزد بعد از انقلاب افزود: در شهر یزد پیشرفت‌ها و دستاوردهای عملکردی داشتیم، البته می‌توانستیم بهتر این نیز باشیم و حتی در دوران بحران با مدیریت درست به اینجا رسیدیم مثلا در یک مقطعی دانشگاه‌ها تعطیل شد اما توانستیم در شهر یزد 25 سال پی در پی رتبه اول را در پرورش نخبه و قبولی در کنکور به دست آوریم که این خود یک دستاورد است که با یک فاصله بسیار زیاد یعنی فاصله نفر اول در استان ها تا نفر دوم 8درصد است و در استان دوم و سوم یک دهم درصد است یعنی یک اختلاف بسیار زیاد وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین غیر از نخبه پروری، دانش‌محوری و به دنبال آن رشد صنعتی از دیگر دستاوردهای شهر یزد است.

انتخاب یزد به عنوان شهر تاریخی دستاورد انقلاب است

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به تاریخی بودن شهر یزد گفت: به دلیل اینکه بسیاری از بناهای تاریخی شهر یزد ثبت ملی و جهانی شده بنابراین به عنوان شهر تاریخی انتخاب شده است و اینها نیز از دستاوردهای دیگری محسوب می‌شود که نشان می‌دهد اگرچه نیاکان ما خوب کار کردند اما فرزندان انقلاب نیز توانستند افتخارات بسیاری بیافرینند.

وی تصریح کرد: از افتخارات دیگر این است که یزد شهر حسینیه‌ها قلمداد شده یعنی به فاصله هر 300 یا 400 متر یک پایگاه مذهبی وجود دارد. همچنین در بحث سلامت در کشور، در مرکز ایران، جنوب شرق و به سمت شرق مرکز سلامت هستیم و پایه سلامت جاده‌ای شدیم.

یزد برند بعدی شهر هوشمند است

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان خاطر نشان کرد: برند یزدی که قنات، قنوت، قناعت، دارالعباده و دارالشیعه و ... است و خلاق، دانش‌محور و دانش‌بنیان بودن یزد را اگر کنار هم بگذاریم، همگی در یک شهر هوشمند قرار می‌گیرند؛ شهر یزد برند بعدی شهر هوشمند است چرا که همه هوشمندی‌ها در این شهر خلاصه می‌شود./
 

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی