سید محمد جواد ابطحی مطرح کرد؛

با ادامه مقاومت فلسطین روند افول و زوال رژیم صهیونیستی حتمی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است پیچیدگی اوضاعی که صهیونیست و غرب برای با ما با داعش و دیگر گروه های تروریستی درست کردند؛به خودشان برمی گردد.

  خانه ملت ؛  سید محمد جواد ابطحی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار زیاد النَخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین،گفت: اگر صحنه رویارویی فلسطین که از "حرب الاحجار" یعنی جنگ سنگ ها شروع شد؛تا رسیدیم به موشک‌های فلق 2،معلوم است که اسرائیل نمی‌تواند در کاخ شیشه‌ای زندگی کند.

وی با تاکید برسخنان رهبری معظم درباره مقاومت افزود:رهبری مانند همیشه به درستی اشاره کردند و تمام تحلیل‌های دنیا هم همین است که حوادث منطقه به نفع اسرائیل پیش نخواهد رفت.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آیه إِنَّ هَٰؤُلَاءِ لَشِرْذِمَةٌ قَلِیلُونَ در قرآن کریم مطرح کرد:در آیه ای از قرآن آمده است که فرعون وقتی می بیند بنی اسرائیل را عصبانی شد؛ولی فراموش کرد که گفته آنها عده کمی هستند و گفت اینها ما را به غیظ آورده‌اند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه فلسطینی ها بیدار شده اند،تاکید کرد: گروه فتح که به رهبری ابومازن سازشکاری می کرد؛در حاشیه رانده شده است و محبوبیتی بین فلسطینیان ندارند؛ نیروهای مقاومت،جهاد و حماس دمحبوبیت را دارند.

ابطحی معتقد است؛جنگ ۴۸ ساعته اخیر خود صهیونیست ها اعلام آتش‌بس کردند و درخواست آتش‌بس دادند نشان داد که رژیم صهیونیستی موقعیت بسیار ضعیفی دارند.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه تاکید کرد:حوادث سوریه،عراق و لبنان و اردن به تازگی؛نشان می‌دهد اسرائیل ناچار است که تن به یک انتخابات آزاد بدهد همان پیشنهادی که مقام معظم رهبری دادند.

وی با اشاره به سخن رهبری مبنی براینکه یک معادله‌ی روشن در قضیه‌ی فلسطین وجود دارد براساس این معادله اگر مقاومت کنید، پیروز خواهید بود و اگر مقاومت نکنید پیروزی نخواهید داشت،ادامه داد:رهبری تاکید کردند که مردم باید پشت مقاومت بایستند و با این مقاومت رژیم صهیونیستی جایگاهی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه اظهارکرد:امیدی که رهبری داده اند؛دو بُعد دارد یکی از نظر قرآنی و روایت ما است که "وَعْدَ اللَّهِ لَا یُخْلِفُ اللَّهُ "وعده الهی تخلف ناپذیر است و بعد دیگر دو دو تا چهارتای منطقی است که در تحلیل مسائل سیاسی و ژئوپلتیک منطقه است.

ابطحی با اشاره به جنگ های اسرائیل با فلسطین، ادامه داد:ما نشان دادیم که در این حوادث از جنگی که ۳۳ روز طول کشید تا ۲۲ روز و 8 روز و ۴۸ ساعت؛ فکر می کنم جنگ بعدی یک روز هم طول نکشد؛یعنی به همین جهت رهبری معظم فرمودند هیچ کاری نشده باشد؛این جنگ ها نشان می‌دهد که انتفاضه پیروز شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زمان نابودی مشخص نیست ما آن را به زودی میبینیم و زمانش نزدیک است،تصریح کرد:من معتقدم پیچیدگی اوضاعی که برای با ما با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی درست کردند؛به خودشان برمی گردد،اوضاع عربستان اوضاع مطمئنی نیست و به همین جهت امیدواریم که فلسطینی‌ها به هدفشان برسند.

به گزارش خانه ملت؛حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار زیاد النَخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کردند:رژیم صهیونیستی که در دو جنگ قبلی با گروه‌های مقاومت، در برهه‌ای بعد از ۲۲ روز و در برهه‌ای دیگر بعد از ۸ روز درخواست آتش‌بس کرد، در آخرین درگیری، بعد از ۴۸ ساعت خواستار آتش‌بس شد و این یعنی به زانو درآمدن رژیم غاصب صهیونیستی.

رهبر انقلاب اسلامی، این اتفاقات را بسیار مهم و از الطاف الهی برشمردند و تأکید کردند: علت پیروزی‌های مستمر ملت فلسطین در سال‌های اخیر، ایستادگی و مقاومت بوده است و در آینده و تا زمانی که مقاومت وجود داشته باشد، روند افول و زوال رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جریان مقاومت، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صهیونیست، فلسطین