احسن علوی مطرح کرد؛

انسجام های داخلی حرکتی در مسیر تقویت استقلال جمهوری اسلامی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: انسجام های داخلی می تواند حرکتی در مسیر تقویت استقلال جمهوری اسلامی باشد و امیدوارم با ترمیم اقتصاد و معیشت مردم، کشور خوب و بهتری داشته باشیم و بتوانیم از ذخایر و منابع نهفته ای که در کشور وجود دارد به بهترین نحو استفاده کنیم.

  خانه ملت؛ سید احسن علوی درباره دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت: بی‌تردید نظام جمهوری اسلامی فعالیت‌های بسیار گسترده و دستاوردهای بسیار خوبی داشته اما گاهی پیش می‌آید که به خاطر مشکلات اقتصادی که وجود دارد ناامیدوارانه صحبت می‌کنیم اما زمانی که به آمارها مراجعه شود می‌بینیم که دستاوردهای بسیار زیادی بعد از انقلاب اسلامی وجود دارد.

انسجام‌های داخلی می‌تواند حرکتی در مسیر تقویت استقلال جمهوری اسلامی باشد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس افزود: در بحث ساخت زیر دریایی، ایران جزء کشور هفتم دنیا و در مهندسی پنجمین کشور است در بحث انرژی داخلی به خصوص تولید برق حدود 90 درصد برق را در داخل کشور تولید می‌کنیم. در زمینه مسائل امنیتی نیز در تراز کشورهای اول دنیا هستیم حتی در زمینه‌های علمی مثل نانو بسیار پیشرفت کردیم به طوریکه ایران هجدهمین کشور اقتصادی جهان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: کشور ایران ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد و به همین دلیل دستاوردهای عظیمی به دست آورده در واقع جمهوری اسلامی بعد از انقلاب با تکیه به بحث استقلال و آزادی و حکمت و مساحتی که به دست آورده، تلاش کرده که این دستاوردها را کسب کند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: آن چیزی که نگرانی ایجاد کرده این است که در گذشته آمریکا در جنگ سرد با شوروی، اولین چیزی که باعث شد شوروی وارد مرحله سختی شود و نتوانستند موفق شوند اختلافات داخلی آنها بود و همین باعث شد تا در برابر آمریکا به عنوان کشور رقیب موفق نشوند.

اختلافات درونی باعث به حاشیه رفتن دستاوردها می‌شود

وی با اشاره به مشکلات و اختلافات درونی در کشور افزود: کشور ما اگر امروز اشکالاتی دارد ناشی از اختلافات و مشکلات درونی است که یک سری نارضایتی‌هایی را ایجاد کرده و همین امر باعث می‌شود دستاوردها به حاشیه رود. بنابراین اگر همسویی و همگرایی داشته باشیم بهتر می‌توانیم موفق شویم .

علوی گفت: من فکر می‌کنم این انسجام‌های داخلی می‌تواند حرکتی در مسیر تقویت استقلال جمهوری اسلامی باشد و امیدوارم با ترمیم اقتصاد و معیشت مردم، کشور خوب و بهتری داشته باشیم و بتوانیم از ذخایر و منابع نهفته‌ای که در کشور وجود دارد به بهترین نحو استفاده کنیم.

حکمرانی‌ها به معنی واقعی انجام نمی‌شود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ضمن انتقاد از نوع حکمرانی‌ها در کشور تصریح کرد: نوع حکمرانی باید تغییر کند این نوع از حکمرانی که دولت‌های مختلف آمدند و رفتند علی رغم توصیه‌ها و تذکرات مقام معظم رهبری متاسفانه نتوانستند حکمرانی به معنای واقعی انجام دهند که باعث شکاف بین طبقات و ناعدالتی در کشور می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد عدالت می‌تواند محور اساسی باشد که به نظر می‌آید در جمهوری اسلامی این چیزی که بر معیارهای ارزش‌های اسلامی باشد نشده که ایجاد کنند و این موضوع یک ضعف است.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس افزود: در مناطقی مثل کردستان تحولات اساسی بسیاری صورت گرفته اما چون از گذشته دور ، کاستی هایی وجود داشته ، متاسفانه از انرژی آن در این استان گرفته شد به همین دلیل با دیگر استان‌ها توازن نداریم اما کارهای اساسی و زیربنایی خوبی انجام شده که البته کافی نیست.

علوی با اشاره به پروژه‌های عمرانی انجام شده در کردستان گفت: بزرگراه‌ها، راه‌آهن فضاهای آموزشی و دانشگاه‌ها همگی شروع شده و در حال توسعه است پروژه‌های دیگری در بحث توسعه شرق و غرب کشور تعادلی کار شده و اعتبارات متناسب با نیاز استان نیز داده شده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: از طریق بخش سرمایه‌گذاری خصوصی تلاش می‌کنیم بتوانیم این توازن را در منطقه برقرار کنیم./

 

برچسب ها

آزادی، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، استقلال، استقلال اقتصادی، انسجام ملی، انقلاب اسلامی