محسن کوهکن ریزی مطرح کرد؛

عدم پایبندی عربستان به آتش بس یمن

عضوشورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت:عدم پایبندی عربستان به آتش بس یمن را باید در مشکلات درون ساختاری حکومت عربستان جستجو کرد.

  خانه ملت ؛ کوهکن ضمن اشاره به نقض آشکار آتش بس یمن از سوی ائتلاف سعودی،گفت:دستاوردی که نشست سوئد داشت این بود که یک بخش از جامعه ملل در دنیا پذیرفتند که به هر جهت کسانی که در یمن مقاومت می‌کنند در مقابل اشغال خارجی،تهاجم و حمله نیروهای خارجی این ها دارای هویت و پایگاه مردمی هستند و این بالاترین دستاورد برای این اجلاس بود.

عدم پایبندی عربستان به آتش بس یمن را باید در مشکلات درون ساختاری حکومت عربستان جستجو کرد

نماینده مردم لنجان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم پایبندی عربستان به آتش بس یمن، تاکید کرد:این موضوع که چرا رژیم حاکم بر عربستان پایبند به آتش بس نیست،آن را می توان در مشکلات درون ساختاری در حکومت عربستان جستجو کرد.

وی افزود:عربستان بعد از فوت فهد و ملک عبدالله به دست ملک سلمان افتاد؛ عبدالله به نسبت فهد انسان پخته تری بود و دقت بیشتری داشت.پس از آن وضعیت حکومت در عربستان به دست کسی افتاد که بیمار بود و امکان اینکه بتواند تصمیم بگیرد نداشت و یک دکوری از آن را نشان می‌دادند؛در نهایت حکومت و سازوکار تصمیم گیری در عربستان به دستان ولیعهد جوان افتاد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بی کفایتی بن سلمان در حکومت سعودی تاکید کرد:بن سلمان از همان ابتدای امر با مصاحبه‌هایی که انجام می داد مشخص بود که این کشور را به ورطه نابودی می کشاند؛این که با صراحت با مبانی اعتقادی شیعه حمله میکند؛البته درگذشته وهابیت و گروه بنواز در عربستان علیه شیعه بودند؛اما با اهل سنت مشکلی نداشتند و با کمال آرامش و دوستی زندگی می‌کردند.

از همان ابتدا هم مشخص بود که بن سلمان کشور را به چالش می کشد

کوهکن ادامه داد:هیچ گاه جملات و یا مطالبی علیه مبانی اعتقادی شیعه از سوی فهد و ملک عبدالله شنیده نمی شد و آنها تقریباً مراعات می کردند؛اما بن سلمان وقتی آمد و این حرکات ضد شیعی را شروع کرد و حتی پایه‌های ارتباطش را با ایران را یک پایه متزلزلی دانست و آن را به سمت مبانی اعتقادی با ما برد،از همان ابتدا هم مشخص بود که کشور را به چالش می کشد.

نایب رئیس جبهه خط امام و رهبری معتقد است؛نوع حکومت عربستان طوری است که دیر یا زود این حکومت به چالش کشیده می شد؛الان با اقدامی که در یمن کرده‌اند دوباره برگ سیاه دیگری،مانند قتل روزنامه نگار سعودی خواهد بود و این عدم پایبندی آنها به تعهداتی است که انجام داده‌اند.

موضوع جنایات در یمن را باید به سمت و سوی اجماع جهانی علیه حکومت وهابی -صهیونیستی​ آل سعود برد

وی اظهار کرد:کشورهایی که طرف یمنی ها هستند باید روی این مسئله کار کنند و وزارت خارجه جمهوری اسلامی هم باید با اطلاع رسانی به جامعه جهانی فعال تر شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی در موضوع جنایات ائتلاف سعودی علیه یمن،تصریح کرد:همانطور که وقتی یک اتفاقی در کشور ما می‌افتد آنها پول خرج کرده و هزینه می‌کنند و به سمت و سوی اجماع جهانی علیه ما تلاش می کنند،این نقض آشکار هم از مواردی است که می شود به راحتی روی آن کار کرد و به سمت و سوی یک اجماع جهانی علیه این حکومت وهابی -صهیونیستی مستبدی که به هیچ چیز پایبند نیست، رفت و جهان اسلام باید در این زمینه کار کند./
 

برچسب ها

آل سعود، اخبار برگزیده، جنایت های وحشیانه، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها