ابوالفضل حسن بیکی مطرح کرد؛

قدرت نظامی حوثی ها بر عربستان سعودی برتری دارد

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:خوشبختانه شاهد این هستیم که جهان حق را به حوثی ها می دهد و حوثی ها هم در بحث مذاکره پیروزه منطقه هستند و هم در بخش نظامی دست برتر را دارند.

  خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی ضمن اشاره به موضوع نقض آتش‌بس در یمن گفت:حوثی ها در اوج قدرت پیروزی‌های بزرگی به دست آورده اند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود:آمریکایی ها به دنبال دو پروژه بزرگ بودند،یکی برای فلسطین و آن معامله قرن بود که خوشبختانه با جنگ دوروزه به شکست انجامید و نکته دوم این بود که با حوثی ها مذاکره کنند و پشت این مذاکره عملیات بزرگی انجام دهند؛در آن عملیات بزرگ شاهد بودیم که حوثی ها پیروز شدند و جنگ سختی که علیه حوثی ها بود به شکست عربستان سعودی انجامید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سیاست چماق و هویج آمریکا در منطقه مطرح کرد:نکته دیگر اینکه در تاریخ ما همواره مشاهده می‌کنیم که آمریکایی‌ها هویج نشان می دهند و در عمل چماق را در دست خودشان می گیرند؛در این مذاکره هم قرار بر این بود که منطقه الحدیده،منطقه ای تحت کنترل سازمان ملل باشد؛برای اینکه خدمات به مردم یمن برسد؛اما این هم یک فریب بود.

وی در ادامه افزود:عربستان سعودی تلاش کرد از آتش بسی که به وجود آمده سوءاستفاده کند و مراکز مهم و حساس را تحت بمباران قرار دهد و به تجاوز خودش همانطور که شاهد بودیم،ادامه داده است.

حسن بیکی ادامه داد:در این موضوع خوشبختانه حوثی ها با درایتی که داشتند و استفاده از تاکتیک های جدید جنگی اقداماتی را انجام دادند و از این فاصله ی مذاکره تلاش کردند برای اینکه بُرد موشک‌های خودشان را توسعه دهند؛یمنی هایی که در غرب و جاهای دیگر تحصیل کرده و به علم روز مسلط شده بودند؛آنها هم آمدند در داخل و به یمن کمک می کنند.

قدرت نظامی حوثی ها بر عربستان سعودی برتری دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قدرت نظامی حوثی ها بر عربستان سعودی برتری دارد،مطرح کرد:خوشبختانه ما الان شاهد این هستیم که جهان حق را به حوثی ها می دهد و حوثی ها هم در بحث مذاکره پیروزه منطقه هستند و هم در بخش نظامی دست برتر را داشته و قدرتمند عمل می‌کنند و هم در موضوع داخلی خوشبختانه بخش اعظمی از مردمی که در گذشته طرفداران عربستان سعودی بودند به طرف حوثی ها برگشتند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عربستان سعودی پشت این مذاکرات و پشت این آتش بس پنهان شده است،اظهار کرد: در این راستا به نظر می رسد که سرنوشت جنگ در آینده به نفع حوثی ها و مردم یمن است و روز به روز قدرت عربستان سعودی و آمریکایی ها در منطقه تضعیف خواهد شد./

برچسب ها

آتش بس، آل سعود، اخبار برگزیده، عربستان