امیرحسین قاضی زاده هاشمی مطرح کرد؛

جدی ترین مسئله جوان بودن جامعه و امید به آینده است

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: الهام بخشی و الگو شدن و همچنین نگاه جهانی به موضوعات مبتنی بر مکتب اسلام، اصلی ترین اتفاقی بود که بعد از انقلاب اسلامی روی داد و جامعه ایران را تبدیل به جامعه متعالی با الگوی رهبری کرد.

 ۴۰ خانه‌ملت؛  امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی گفت: اساسی‌ترین دستاورد انقلاب تغییر رویکرد و تغییر جهان‌بینی جامعه است یعنی اینکه الگوی اداره جامعه و ارزش‌های حاکم بر جامعه چه بوده و در حال حاضر به چه دستاوردهایی در این زمینه رسیدیم.

نگاه جهانی به موضوعات مبتنی بر مکتب اسلام، اصلی‌ترین اتفاق در انقلاب اسلامی

وی افزود: از لحاظ توسعه آموزشی، بهداشتی و اقتصادی رشد خوبی داشتیم اما به اعتقاد بنده این الهام بخشی و الگو شدن و همچنین نگاه آخر الزمانی و نگاه جهانی به موضوعات مبتنی بر مکتب اسلام، اصلی ترین اتفاقی بود که بعد از انقلاب اسلامی روی داد و جامعه ایران را تبدیل به جامعه متعالی با الگوی رهبری کرد به طوری‌که آثار جهانی آن کاملا مشهود است اما متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود.

انطباق رهبری سیاسی بر رهبری الگو، رهبری فرهنگی، اجتماعی یا رهبری دینی همه با هم منطبق شده است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تصریح کرد: نکته دوم الگوی رهبری سیاسی است که انطباق رهبری سیاسی بر رهبری الگو، رهبری فرهنگی، اجتماعی یا رهبری دینی همه با هم منطبق شده است در حالیکه در جوامع دیگر این‌ها با یکدیگر متفاوت است.

عضو هیات رئیسه مجلس نقش مردم در پذیرش حرکت انقلابی را بسیار با ارزش توصیف کرد و افزود: نقش مردم، خواستن آنها، پذیرش و ادامه دادن این حرکت انقلابی حتی اگر سخت و همراه با جنگ و تحریم باشد بسیار با ارزش است.

جدی‌ترین مسئله جوان بودن جامعه و امید به آینده است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بحث بعدی شاخص‌های رشد است به عنوان مثال شاخص رشد در توسعه انسانی، در سرانه تولید ناخالص داخلی و امید به زندگی بسیار قابل توجه است چراکه رشد خوبی داشتیم.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه امید به آینده جدی‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه شود گفت: شاید جدی‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه شود همین توجه به جوان بودن جامعه و امید به آینده است که اگر چه نوسان داشته اما بهتر شده و باید توجه بیشتری به این موضوع داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید ناخالص ملی، دفتر مقام معظم رهبری