طیبه سیاوشی شاه عنایتی مطرح کرد؛

تاکید بر هویت ایرانی_اسلامی نیاز به رویکرد علمی دارد

عضو کمیته دیپلماسی فرهنگی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از مباحث مهمی که باید مورد بازبینی قرار گیرد بحث هویت ایرانی اسلامی است که بخش مهمی از این هویت در حوزه جوانان مغفول مانده است .

  خانه ملت؛ طیبه سیاوشی شاه عنایتی با اشاره دستاوردهای انقلاب با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است گفت: تلاش بسیاری شده تا در جهت اعتلای بخش مهمی از فرهنگ که مذهب مردم نیز هست قدم‌های خوبی برداشته شود. در این راستا طی این 40 سال نیز نهادهای مذهبی و فرهنگی شکل گرفته تا مباحث فرهنگی را پررنگ‌تر در جهت اهدافی که انقلاب اسلامی ترسیم کرده بود پیش ببرند.

نماینده مردم تهران، ری ، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: اگرچه تا رسیدن به آن اهداف فاصله زیادی وجود دارد و به دلایل مختلف یا عقب افتاده و یا دچار آسیب شده است اما در جهت رسیدن به آن تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

نهادهای مذهبی و فرهنگی طی 40 سال انقلاب شکل گرفته تا مباحث فرهنگی را پررنگ‌تر و در جهت اهدافی که انقلاب اسلامی ترسیم کرده بود پیش ببرند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: یکی از مباحث مهمی که باید مورد بازبینی قرار گیرد بحث هویت است چرا که در ابتدا به شدت مورد توجه قرار گرفت اما بعد از سال‌های جنگ به آن توجه زیادی نشده و مورد غفلت واقع شد. هویتی که بخش مهمی از آن در حوزه جوانان بوده و مغفول مانده است.

تاکید بر هویت ایرانی_اسلامی نیاز به رویکرد علمی دارد

وی با بیان اینکه باید به هویت ایرانی_اسلامی بیشتر توجه و تاکید شود گفت: تاکید بر این هویت ایرانی_اسلامی باید پابه‌پای هم پیش رود و این کار نیاز به یک رویکرد علمی دارد و باید فارغ از مسائلی بومی که در نظر گرفته می‌شود، باید رویکرد علمی آن نیز درنظر گرفته شود و در این جهت تلاش کنیم.

عضو کمیته دیپلماسی فرهنگی کمیسیون فرهنگی مجلس درباره سینمای ایران تصریح کرد: سینمای ایران قبل از انقلاب نیز روند رو به جلویی داشته و بعد از انقلاب با توجه به آن دیدگاه‌هایی که بسیاری از سینماگران داشتند یک نوع شهرت جهانی پیدا کرده است اما در حال حاضر افت کرده است.

خط قرمزهای سلیقه ای باعث افت روند رو به جلوی سینما شده است

عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: به دلیل اینکه به حدی اما و اگرها و همچنین ممیزی‌ها و خط قرمزهای سلیقگی وجود دارد، حتی کسانی که سیاست‌گذار در این عرصه هستند سردرگم شده‌اند بنابراین نیاز به این دارد که قانون نظام‌مندی در این زمینه عرضه شود و با آن نظام صنفی که در حوزه هنر تعریف می‌شود بیشتر به این عرصه کمک کند. باید سیاست‌گذاری‌ها در جهتی باشد که این حرکت رو به جلو باز ادامه پیدا کند./
 

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی