ابوالفضل سروش مطرح کرد؛

ارتقای کیفیت ارائه خدمات راهکاری موثر برای رفع مشکلات

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با یادآوری اینکه افزایش تخت های بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی در زمان اعمال تحریم ها امکانپذیر نیست، ارتقای کیفیت ارائه خدمات را راهکاری موثر برای رفع مشکلات ناشی از کمبود تخت در این بخش دانست.

  خانه ملت؛ ابوالفضل سروش در واکنش به اعلام خبری از سوی رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه مبنی بر کمبود 50 درصدی تخت‌های مراقبت‌های ویژه، گفت: البته در مورد تامین تجهیزات بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی هم کمیت و هم کیفیت ارائه خدمات می‌تواند مدنظر قرار بگیرد، بنابراین می‌توان در این بخش بر ارتقای کیفیت ارائه خدمات اشاره کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون در اغلب بخش‌های آی سی یو مراکز درمانی ارائه خدمات به بیماران به بهترین شکل صورت می‌گیرد، اما در برخی مراکز درمانی هم مردم از نحوه ارائه خدمات در این بخش گلایه دارند.

تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه ایران هیچ گاه در سطح استاندارد جهانی نبوده است

وی تصریح کرد: تعداد محدود تخت‌های بیمارستانی نمی‌تواند دلیلی برای کاهش کیفیت ارائه خدمات در بخش‌های مراقبت ویژه باشد، چرا که در این حوزه می‌توان هم از نظر علمی، هم امکاناتی، هم دقت و هم رسیدگی کیفیت خدمات‌رسانی را ارتقا داد.

سروش خاطرنشان کرد: شاید تامین تخت‌های مورد نیاز بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی با وجود بودجه محدودی که برای سال آتی حوزه سلامت در نظر گرفته شده باشد، امکانپذیر نباشد، اما قطعا افزایش کیفیت و استانداردسازی ارائه خدمات در این بخش را می‌توان محقق کرد.

وی اظهار کرد: کمبود در حوزه تامین تخت‌های مورد نیاز بخش‌های مراقبت ویژه همیشه وجود داشته است و ما هیچ زمان در این زمینه در سطح استاندارد جهانی نبوده‌ایم، اما با همین میزان بضاعتی که داشته‌ایم، توانسته‌‌ایم به نیاز بیماران در این بخش پاسخ دهیم، کما اینکه حتی خارج از بخش‌های مراقبت ویژه هم به ارائه خدمات به بیمارانی که به این نوع مراقبت نیاز دارند، پرداخته می‌شود.

مدیریت منابع تنها راه رفع مشکلات حوزه سلامت در زمان اعمال تحریم‌ها است

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد وضعیت اعتبارات تعیین‌شده برای حوزه سلامت در بودجه 98، یادآور شد: هم‌اکنون کشور در یک جنگ اقتصادی با آمریکا قرار دارد که در قالب تحریم اعمال شده است، بنابراین در این شرایط در تمام حوزه‌ها با کمبود منابع روبرو خواهیم شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در ارائه راهکار برای رفع مشکلات ناشی از اعمال تحریم‌ها در حوزه سلامت، افزود: مجلس باید با هنر قانونگذاری و دستگاه‌های اجرایی با مدیریت منابعی که در اختیار دارند برای عبور از مشکلات سال آتی که کشور را در شرایط ویژه قرار خواهد داد، برنامه‌ریزی کنند، کما اینکه در سال 91 هم این تجربه وجود داشت./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استاندارد جهانی، استانداردسازی، بیمارستان