شهاب الدین بی مقدار مطرح کرد ؛

ضرورت راستگویی، شفافیت، رعایت حق شهروند، محترم شمردن همه مردم در اخلاق مسئولان

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: مسئولان باید با راستگویی، شفافیت، رعایت حق شهروند، محترم شمردن همه مردم و از خودگذشتگی اخلاق نیکو را در جامعه حاکم کنیم و حلال مشکلات باشیم تا منجر به اصلاح شود.

  خانه ملت؛ شهاب‌الدین بی‌مقدار در نشست علنی امروز (چهارشنبه 19 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: به چهل سالگی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم، شخصا یک انقلابی بوده و هستم و جان در کف در خدمت انقلاب و جامعه هستیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اما اکنون انقلابی گری جور دیگری تعریف می شود که کوبیدن دیگران و خود را تک دانستن است. شعارها، مرثیه ها و نوحه ها در جهت از بین بردن وحدت است که در مخالفت با شعار وحدت امام خمینی (ره) است.

وی ادامه داد: حتی بر مُرده هم رحم نمی شود؛ اخیرا عده ای نافهم شعار مرگ بر هاشمی از دنیا رحلت کرده را دادند در حالی که به حق امیرکبیر زمان بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: یکی از همکاران در مجلس از پشت تریبون اتهامات ناروایی را به مرحوم آیت الله هاشمی ، خاتمی، کروبی و موسوی کرد که باید جوابیه آنها در مجلس قرائت شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: بدینوسیله سالگرد رحلت آقای هاشمی را به خانواده ایشان و انقلابی های واقعی تسلیت می گویم و از خداوند منان علو درجات ایشان را خواهانم.

بی‌مقدار ضمن اشاره به سالروز قیام 19 دی مردم قم، گفت: در این بین مردم تبریز در 29 بهمن مصادف با چهلم شهدای قم حکم پیروزی انقلاب اسلامی را کاشتند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیت الله مطهری که افتخار شاگردی ایشان را داشتم، فرمودند " معتقد بوده و هستم که هر مقام غیر معصومی که در وضع غیر قابل انتقاد قرار گیرد، هم برای خودش خطر است و هم برای اسلام. اینها نمی دانند اینها نمی دانند که اعتقاد اسلام بر رفع عیوب است، اگر عیوب دستگاهی انتقاد نشود امید اصلاح در آن نیست و اگر اصلاح نشد مانند پیکر بیماری که بیماریش معالجه نشود، آن بیماری آن هیکل را از پا در خواهد آورد. "

وی در این رابطه، ادامه داد: ما چه می کنیم، تلگرام را فیلتر می کنیم، به فکر محدود کردن فضای مجازی و رسانه های جمعی هستیم گرچه نمی توانیم چون پیشرفت فنون سریع است. صداوسیما را انحصاری میکنیم، خود و غیرخودی بوجود می آوریم و اخلاق جامعه را خراب می کنیم. نترسیم همانطور که دانشمند فقید فرمود "اجازه دهیم مورد انتقاد قرار گیریم".

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در بخشی از کتاب پشت پرده ریاکاری آمده است «قفل» برای این روی در قرار داده شده که آدم درستکار را درستکار نگه دارد. یک درصد از مردم ریاکار و دزد هستند، اینها به‌دنبال بازکردن قفل‌ها و دستبرد به خانه‌ها هستند. یک درصد از مردم نیز همیشه درستکار هستند و تحت هیچ شرایطی ریاکاری نمی‌کنند. در واقع هریک از مردم زمانی که حس می‌کنند به آنها از سوی جامعه ظلم می‌شود یا حق آنها در جایی خورده می‌شود، هرجا که دستشان برسد سعی خواهند کرد تا با ریاکاری و دزدی این حق خورده شده را جبران کنند!

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع ریاکاری در همه جوامع به نوع تعامل حکومت‌ها با مردم بازمی‌گردد. می‌توان نتیجه گرفت که رفتار دولت‌ها بشدت روی شکل‌گیری اخلاق در جامعه تأثیرگذار بوده و به‌سادگی می‌تواند مرزهای اخلاق را جابه‌جا کند. بنابراین قانونگذار باید در وضع قوانین، قوه مجریه در اجرا و سیستم قضایی در قضاوت، منافع لایه‌ها و طبقات اجتماعی مختلف را مورد نظر قرار دهد تا احساس مورد ظلم واقع شدن در میان هیچ کدام از اقشار جامعه احساس نشود، با این کار اخلاق‌مداری در جامعه پررنگ می‌شود؛ اما در صورتی که الگوهای رفتاری حاکمیت به شکلی باشد که مردم احساس ظلم کنند، مردم خود را محق به نادیده گرفتن هنجارهای اخلاقی خواهند دانست و ریاکاری در جامعه پررنگ شده و بعد از یک دوره زمانی از اخلاق تنها نامی باقی می‌ماند.

بی‌مقدار خطاب به مسئولان، گفت: باید با راستگویی، شفافیت، رعایت حق شهروند، محترم شمردن همه مردم، ایجاد سیستم های درست و از خودگذشتگی اخلاق نیکو را در جامعه حاکم کنیم و حلال مشکلات باشیم تا منجر به اصلاح شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان، اظهار کرد: فرزندانتان را از ینگه دنیا فرابخوانید، در اخلاق مردم تاثیر بد می گذارد و حرف هایی که این روزها در فضای مجازی می چرخد مردم تبریز را عصبانی کرده است.

وی ادامه داد: درگذشت مهندس توکلی پیر صنعت آذربایجان و پدر صنایع نوین این عرصه را به مردم آذربایجان و مردم ایران تسلیت می گویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حال که ترامپ در سال نو میلادی در هیات دولت آمریکا به زبان جدیدالاختراع فیلم های علمی-تخیلی آمریکایی مبنی بر تحریم های ایران، شعاری را بیان می کند، آیا فقط با شعاردادن و محکوم کردن می شود کاری کرد؟.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: یادآور می شود ما می توانیم؛ می توان بودجه را بر اساس نفت صفر بنویسیم. سهم صادرات خدمات و کالا 54 میلیارد دلار در سال 96 بوده است و اگر حمایت کنیم میزانش بیشتر می شود.

بی‌مقدار گفت: بر این اساس آنکه گفت با نخ ایران را خفه خواهم کرد، مشت محکمی در دهانش بزنیم و نفت را خودمان نفروشیم و منت دیگران را نکشیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید اصل 15 قانون اساسی را اجرایی کنیم، اظهار کرد: بر این اساس قومیت هایی که همیشه در دفاع از ایران پیش قدم بوده اند بتوانند به زبان محلی خود در مدرسه ها ادبیات خود را تدریس کنند./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اندیشه های امام خمینی (ره)، انقلاب