شوشتری مطرح کرد؛

برقراری روابط اقتصادی و سیاسی با همسایگان منطقه ای

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران به دنبال برقراری روابط اقتصادی و سیاسی با همسایگان منطقه ای خود است تا کم کاری اروپایی ها در راه اندازی SPV را جبران کند.

 خانه‌ملت؛ هادی شوشتری با یادآوری اینکه برجام توافق چند جانبه بود، گفت: بر اساس منطق تدوین حقوق بین‌الملل پیمان‌ها با وچود خروج یکی از طرف‌ها در توافق چند جانبه حیات توافق و معاهده می‌تواند ادامه پیدا کند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها هم به دنبال خروج آمریکا از برجام آمادگی خود برای ادامه برجام را اعلام کردند، پیرو خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، در مورد برقراری کانال مالی صحبت‌های مطرح شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا به لحاظ موضع‌گیری‌های سیاسی بعد از خروج آمریکا از برجام و در مورد برقراری کانل مالی مواضع سیاسی به موقع و به هنگامی اتخاذ کرده است اما به لحاظ اقدام عملی انتظارات جمهوری اسلامی ایران را برآورده نکرده است.

شوشتری یادآور شد: اقدام اتحادیه اروپا در میدان نتوانسته انتظارات ایران را برآورده کند، از این رو وزیر امور خارجه بارها اعلام کرده که ما منتظر اروپایی‌ها نخواهیم ماند هرچند علاقمند به همکاری به اروپایی‌ها هستیم از این رو از مجاری دیگر موضوعات و مسائل خود را پیگیری خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: جمهوری اسلامی ایران از همین رو با سفر به کشورهای دیگر و مذاکره با برخی از سران کشورها مانند هند یا چین یا روسیه یا عراق به دنبال برقراری روابطی است که کم کاری اروپایی‌ها را جبران کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضع گیری سیاسی و اقدامی اتحادیه اروپا خوب بوده اما اروپایی‌ها باید در سیاست عملی هم اراده کنند و به تعهدات خود پایبند باشند./

 

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)