سیدحسین نقوی حسینی مطرح کرد ؛

منحرف کردن افکار عمومی توسط اروپا در خصوص برجام

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تحریم وزارت اطلاعات کشورمان توسط اتحادیه اروپا منحرف کردن افکار عمومی برای عدم پاسخگویی در خصوص برجام است.

  خانه ملت  ؛ در واکنش به قرار گرفتن وزارت اطلاعات و دو ایرانی در لیست تروریسم اتحادیه اروپا، گفت: امروزه کشورهای اروپایی میزبان انواع گروه های تروریستی هستند و هیچگاه برخوردی با این افراد از سوی این دولتها نشده است.

رفت و آمد گروه های تروریستی در کشورهای اروپایی خلاف قوانین بین المللی است

نماینده مردم ورامین، پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفت و آمد و داشتن دفتر توسط گروه های تروریستی در برخی کشورهای اروپایی خلاف قوانین بین المللی است، اظهار کرد: منافقین، الاحوازیه و غیره از جمله گروه های تکفیری- تروریستی هستند که در ایران عملیات تروریستی انجام داده اند و موجب شهادت هموطنانمان شدند اما اروپایی ها به آنها پناه داده اند.

منحرف کردن افکار عمومی توسط اروپا برای عدم پاسخگویی در خصوص برجام

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی امروزه برای فرار از افکار عمومی و عدم پاسخگویی در خصوص اقداماتشان در برجام تلاش می کنند با طرح موضوعاتی مانند مسئله تروریست و برچسب زدن به کشورمان طفره بروند، ادامه داد: در واقع اتحادیه اروپا چندین مرتبه برای اجرای کانال مالی ویژه با ایران زمان مشخص کرد اما نتوانست در برابر آمریکا تصمیم مستقل بگیرد از این رو چنین موضوعاتی را به میان می کشند.

کشورهای اروپایی امروزه برای فرار از افکار عمومی و عدم پاسخگویی در خصوص اقداماتشان در برجام تلاش می کنند با طرح موضوعاتی مانند مسئله تروریست و برچسب زدن به کشورمان طفره بروند
فرار روبه جلوی اروپا در مقابل جمهوری اسلامی ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه می توان به وضوح فرار روبه جلوی اروپا در مقابل کشورمان را مشاهده کرد، تصریح کرد: بر این اساس رفتار متناقضی از سوی این کشورها در خصوص مسئله برجام، تروریست و غیره مشاهده می شود اما قاره سبز باید حواسش باشد طرح این مسائل نمی تواند انجام تعهدات برجامی را از آنها ثلب کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که اروپایی ها باید بدانند ادامه تبادلات مالی و تجاری با ایران می تواند برایشان دستاورد داشته باشد وگرنه شریکی مانند ایالات متحده همواره آنها را تنها خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزارت خارجه دانمارک و دیپلمات‌های اتحادیه اروپا مدعی شد که یک واحد از وزارت اطلاعات و دو ایرانی در لیست تروریسم‌ اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

همچنین در پی اقدام اتحادیه اروپا در تحریم یک نهاد و دو فرد ایرانی روز سه‌شنبه شش تن از سفیران و کارداران اروپایی با حضور در وزارت امور خارجه سعی داشتند مواضع اتحادیه را توجیه کنند اما با برخورد تند مقام ملاقات شونده مواجه شدند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها