مجید ناصری نژاد مطرح کرد؛

رشد و بالندگی صنایع دفاعی مهمترین دستاورد انقلاب

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در صنایع دفاعی، زمینی، هوایی و دریایی رشد فزاینده ای داریم به طوری که به مرحله ساخت زیردریایی رسیدیم که کار بسیار بزرگی است.

  خانه ملت ؛ مجید ناصری نژاد با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، بحث استقلال در تصمیم‌گیری‌ها به صورت خرد و کلان است گفت: آمادگی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی دستاورد دیگری است که در این 40 سال بدست آوردیم. دشمن از همان اوایل انقلاب بر روی برخورد فیزیکی با کشور ایران بسیار کار کرد به طوری‌که در ابتدا گروه‌های داخلی را تحریک کرد و جنگ تحمیلی را آغاز کرد و بعد از آن نیز ادامه داد.

در حوزه مسئله موشکی زمین به هوا، زمین به دریا و دفاع هوایی پیشرفت کردیم و همین موضوع سبب شده تا تهدید نظامی علیه ایران برداشته شود

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همیشه می‌گفتند که گزینه نظامی روی میزشان است حتی در دوره اوباما بسیار در این زمینه کار شد. این مسائل باعث شد تا به فکر دفاع بیفتیم و روی قدرت موشکی و تقویت بنیه دفاعی کار کنیم به طوری‌که در این زمینه‌ها حرف اول را می‌زنیم و در جهان رتبه بالایی داریم.

تهدیدهای نظامی علیه ایران برداشته شده است

وی با بیان اینکه در صنایع مختلف دفاعی به مرحله ساخت زیردریایی رسیدیم تصریح کرد: در صنایع دفاعی زمینی، هوایی و دریایی رشد فزاینده‌ای داریم به طوری‌که به مرحله ساخت زیردریایی رسیدیم که کار بسیار بزرگی است. همچنین در حوزه مسئله موشکی زمین به هوا، زمین به دریا و دفاع هوایی پیشرفت کردیم و همین موضوع سبب شده تا تهدید نظامی علیه ایران برداشته شود.

رشد و بالندگی صنایع دفاعی مهمترین دستاورد انقلاب

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: در حال حاضر بسیاری از کشورها به دلیل تهدید قدرت‌های استکباری غرب، عقب‌نشینی می‌کنند اما ایران را نمی‌توانند تهدید کنند بنابراین یکی از دستاوردهای مهم بعد از 40 سال، رشد و بالندگی صنایع دفاعی و نظامی کشور است.

ناصری نژاد ادامه داد: در بخش‌های مختلف کارهای بزرگی شده که قابل قیاس با حتی 10 سال پیش نیست. در حوزه راه‌ها، گاز و تلفن مشکلات برطرف شده اما مشکلی که فعلا وجود دارد بحث آب شرب در برخی مناطق است که به مشکل مدیریتی محلی برمی‌گردد و این نیست که کلیت نظام در این زمینه مشکل دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش، ساخت و ساز مدارس، دانشگاه‌ها و برق کارهای بزرگی صورت گرفته است.

کشور همواره در تحریم های شدید قرار داشته است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: در تمام این 40 سال دستاوردهای انقلاب به این راحتی به دست نیامده بلکه کشور همواره در تحریم‌های شدید، جنگ و گروه‌های ضد انقلاب مثل گروه‌های تکفیری و داعش که با استفاده از دلارهای نفتی عربستان علیه ایران توطئه می‌کنند قرار دارد و با همه اینها استقلال خود را حفظ کرده و به مردم خدمت‌رسانی می‌کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنیه دفاعی، تحریم اقتصادی، تحریم ها