جلیل رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

موضع گیری فرانسوی ها، دخالت آشکار در امور داخلی ایران

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد تقویت بنیه دفاعی کشورمان خصوصا در حوزه موشکی حقی مشروع است و اقدام ضدایرانی اروپایی ها غیرقانونی است.

  خانه‌ملت ؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به مواضع ضد ایرانی وزارت خارجه فرانسه مبنی بر توقف برنامه موشکی کشورمان، گفت: موضوع تولید موشک در جهان ضوابط و قاعده مشخصی را پیگیری می کند و کشورها باید بر اساس آن اقدام کنند.

قدرت موشکی کشورمان بخشی از دکترین دفاعی صلح آمیز است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قدرت موشکی کشورمان بخشی از دکترین دفاعی صلح آمیز است، اظهار کرد: بر این اساس طبق مفاد پیمان سی تی پی تی و سایر قراردادهای بین المللی موضوع توانایی حمل کلاهک اتمی، نه دفاعی در زمره انجام امور ممنوعه است.

موضع گیری فرانسوی ها علیه کشورمان دخالت آشکار در امور داخلی ایران است

وی با بیان اینکه نباید فراموش کرد موضع گیری فرانسوی ها علیه کشورمان در رابطه با مسائل دفاعی نقض آشکار قوانین بین المللی و دخالت آشکار در امور کشورمان محسوب می شود، ادامه داد: این مهم در حالیست که ایران در حوزه تولید موشک تاکنون هیچ قانون بین المللی را نقض نکرده است؛ همچنین باید یادآور شد کشورمان به هیچ کلاهک هسته ای دسترسی ندارد که بخواهد برنامه موشکی مربوط به آن را متوقف کند.

موشک های ایرانی دارای قدرت دفاعی و بازدارندگی است

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه موشک های ایرانی دارای قدرت دفاعی و بازدارندگی است، تصریح کرد: وقتی پایگاه های آمریکا در منطقه رو به افزایش است و در اکثر کشورهای همسایه اعضای ناتو و نیروهای ایالات متحده حضور دارند، ایران حق دارد توان دفاعی خودش را افزایش دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید در برابر زیاده خواهی های اروپایی کوتاه بیاییم، افزود: در واقع تضعیف حوزه موشکی کشورمان سبب آسیب دیدن سرزمینمان خواهد شد.

طبق ماده 51 منشور سازمان ملل ابزار دفاعی جزئی از حقوق مشروع کشورها است

رحیمی جهان آبادی تاکید کرد: بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد دفاع از سرزمین امری مشروع و قانونی است و ابزار نظامی که برای این مهم استفاده می شود نیز در قالب دفاع مشروع یاد شده، جزئی از حقوق کشورها محسوب می شود لذا اقدام اروپایی ها در این حوزه سطحی بوده و مبتنی بر مقررات بین المللی نیست.

افزایش فشار غربی ها به ایران با طرح مسائل موشکی و حقوق بشر

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی ها توان حفاظت و حمایت از همپیمانان خودشان در منطقه را ندارند و در این بین نمی توانند جلوی رشد فزاینده نفوذ معنوی ایران در کشورها را بگیرند، خاطر نشان کرد: بر این اساس مشاهده می شود که با طرح موضوعاتی مانند موشکی، هسته ای، حقوق بشر و غیره به کشورمان فشار وارد می کنند تا ایران را مجبور به عقب نشینی و مذاکره کنند.

به گزارشخبرگزاری خانه‌ملت ، وزارت خارجه فرانسه بدون ارائه هیچ مدرک یا مستندی، در اقدامی مداخله‌جویانه از جمهوری اسلامی ایران خواسته است تمامی فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند.

این مهم در حالیست که جمهوری اسلامی ایران به دفعات تصریح کرده که برنامه موشکی آن کاملا دفاعی بوده است.

همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد که ناظر بر اجرای ابعاد فنی و هسته‌ای برجام است، در تمامی گزارش‌های خود از صلح‌آمیز بودن تمامی فعالیت‌های ایران و عدم انحراف آن‌ها به سوی اهداف غیرمسالمت‌آمیز تأکید کرده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنیه دفاعی، حقوق بشر، فرانسه