۴۰ سالگی انقلاب؛

افزایش مشارکت عمومی در عرصه سیاست وجه شاخص انقلاب اسلامی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد افزایش مشارکت عمومی و تاکید بر حضور همگانی وجه شاخص سیاست داخلی انقلاب اسلامی محسوب می شود.

خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی با اشاره به دستاوردهای سیاسی کشورمان در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: افزایش مشارکت عمومی و تاکید بر حضور همگانی وجه شاخص سیاست داخلی انقلاب اسلامی بوده و به نوعی پاسداری از جمهوریت نیز محسوب می شود.

افزایش حضور مردم در عرصه سیاست تحقق اصل ششم قانون اساسی است

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش حضور مردم در عرصه سیاست و مشارکت عمومی در واقع تحقق اصل ششم قانون اساسی است، اظهار کرد: طی چهل سال گذشته بیش از 30 انتخابات برگزار شده که همگی پرشکوه بوده است؛ این امر به غیر از مناسبت ها و راهپیمایی هایی است که حضور پررنگ مردم دشمنان را خوار کرده است.

نفی ستمگری و ستم پذیری دستاوردهای کشورمان طی چهل سال گذشته است

وی با اشاره به اینکه پافشاری در برابر زیاده خواهی های دنیای استکبار و نفی ستمگری و ستم پذیری از دستاوردهای کشورمان طی چهل سال گذشته است، ادامه داد: در واقع ایران حتی به کشوری نیز ظلم نکرده است و همواره عدالت را رعایت کرده است.

انقلاب ایران هنوز پابرجاست اما انقلاب های الجزایر، کوبا و شوروی فروپاشیده است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد اگر تاریخ را ورق بزنیم مشاهده می شود انقلاب های الجزایر، کوبا، شوروی و غیره نتوانسته اند هدف اولیه‌شان را دنبال کنند و این مهم در حالیست که انقلاب اسلامی ایران طی مدت چهل سال هنوز ارزش هایش را دنبال می کند که امری قابل تامل است.

ابطحی افزود: به عنوان مثال وزیر دفاع آمریکا در دولت ریگان در اویل انقلاب عنوان کرد که باید ریشه موجودیت ملت ایران را خشک کنیم و امروز نیز جان بولتن نیز همین صحبت را بیان می کند که نشان دهنده مسیر درست انقلاب اسلامی ایران است.

لزوم جلوگیری از تخریب وجهه عدالت خواهی انقلاب

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از گذشت چهل سال باید به سمت انقلاب اداری نیز گام برداریم، اظهار کرد: در واقع بوروکراسی پیچیده و دیوان سالاری در کشور شکل گرفته که مردم را رنج می دهد و سبب بوجود آمدن تبعیض شده که به وجهه عدالت خواهی آسیب می زند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد باید آسیب ها را شناسایی کنیم تا با برطرف کردن آنها به پیشبرد انقلاب کمک کنیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده