خبر

مسیر شما: اخبار تغییر مواضع اروپا علیه ایران به خصوص در حوزه موشکی
تغییر مواضع اروپا علیه ایران به خصوص در حوزه موشکی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است از آنجایی که اروپایی ها قصد ایجاد سازوکار SPV را ندارند، با اولتیماتوم به ایران به خاطر آزمایش های موشکی قصد دارند SPV را به محاق ببرند.

خانه ملت؛ محمد جواد ابطحی  با اشاره به تغییر مواضع اروپا علیه ایران به خصوص در حوزه موشکی، گفت: عاقبت عقب نشینی و عدم توجه به نصایح مقام معظم رهبری و دلسوزان و دلواپسان نظام و ندیدن تاریخ به عنوان چراغ راه آینده این است که برخی از کشورها تصور کنند جمهوری اسلامی از موضع ضعف برخورد کرده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: زمانی که مؤلفه های قدرت خود را به آنها تقدیم کرده، از مواضع اصولی و استکبارستیز خود عقب نشستیم و اصل عزت و دیپلماسی را رعایت نکردیم، اروپا که هیچ تا آینده نزدیک باید شاهد این باشیم که امارات و جیبوتی هم برای ما شاخ و شانه بکشند.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها در خصوص ایجاد سازوکار SPV به عهد خود وفا نکرده و صرفا زمان را از ما گرفتند، اظهار داشت: زمانی که آمریکا از برجام خارج شد به جای اینکه عکس العمل نشان دهیم، برخلاف حرف خود با نوچه آمریکا یعنی اروپا قرارداد بستیم که بنیان های ما را ضعیف کنند و حتی با کشورهایی مثل چین و روسیه برای فشار بر ایران لابی داشته باشند که البته موفق نشدند.

بحث آزمایش‌های موشکی هیچ ارتباطی به برجام و سایر مذاکرات ایران و کشورهای دیگر نداشته و هیچ کشوری حق اظهار نظر در این زمینه را ندارد.
ابطحی در ادامه با تأکید بر اینکه دولتمردان کشورمان باید از ملت جمهوری اسلامی عذرخواهی کرده نه اینکه کار خود را توجیه کنند، عنوان کرد: دولت باید در مواردی اشتباه خود را پذیرفته و بداند نمی تواند از طریق اعتماد به اروپا مسائل اقتصادی کشور را حل و فصل کند.

وی همچنین با اشاره به تحریم موشکی که اروپا علیه ایران در نظر دارد، بیان داشت: وزیر امور خارجه بارها در صحن علنی و مصاحبه های خود بیان کرده که بحث آزمایش های موشکی هیچ ارتباطی به برجام و سایر مذاکرات خارجی ایران ندارد از این رو حال که آنها نپذیرفته و به خود اجازه اولتیماتوم دادن به ایران می دهند، باید با آنها برخورد شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باطن اروپا مخفی نبوده و از قبل مشخص بود که سیاست آنها در قبال ایران چیست و امروز به بسیاری از آنهایی که صداقت اروپا را باور کرده بودند اثبات شد که سگ زرد برادر شغال است./
 

نظر شما