احمد سالک کاشانی مطرح کرد؛

ضرورت کاهش وابستگی به خارج از کشور و فروش نفت

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است در شرایطی که مردم به نان شب خود محتاج شده اند، رسانه ها و دولت نباید موضوعات خارجی را پررنگ کنند بلکه باید تلاش کنند تا خبر خوشی در حوزه اقتصادی به مردم داده شود.

 خانه‌ملت؛ احمد سالک با تأکید بر اینکه باید برای حل مشکلات کشور تلاش بیشتری از سوی دولت صورت گیرد، گفت: در کشور فصل الخطابی به نام مقام معظم رهبری داریم که باید این موضوع را بپذیریم و بدانیم اگر از فرمایشات ایشان عدول کنیم با مشکلاتی مواجه می شویم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه باید تأمین معیشت مردم در اولویت دولت باشد، عنوان کرد: دولت باید به وضعیت معیشتی مردم رسیدگی کند و در این زمینه یکی از راه ها، تامین کالاهای تولید داخل برای دستگاه ها و حمایت از آنها است که خود به خود در جریان اشتغال بیکاران نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه ضمن تأکید بر کاهش وابستگی به خارج از کشور و فروش نفت، گفت: منظور از کاهش وابستگی به خارج از کشور، قطع ارتباط نیست بلکه باید از تولیدات داخلی حمایت کرد و زمانی که کالاهای مشابه در درون کشور تولید می کنیم، مانع واردات شویم.

سالک همچنین با بیان اینکه در شرایطی که وضع معیشت مردم مناسب نیست نباید به مسائل خارجی بیش از اندازه پرداخت، اظهار کرد: در حال حاضر فضای مجازی و رسانه ها پر از اخباری درباره برجام و سازوکار SPV است که هیچ نتیجه ای هم نداشته اما کمتر خبر خوشی درباره بهبود شرایط اقتصادی می بینیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اینکه قیمت گوشت به کیلویی صد هزار تومان رسیده هیچ توجیهی ندارد و مجلس و دولت باید در این زمینه پاسخگو باشند، همچنین این مورد را درباره بسیاری از کالاهای دیگر نیز شاهد هستیم.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید به رفاه و معیشت مردم پاسخ داده شده و در جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال گام برداشته شود، البته قدم هایی در این زمینه برداشته که کافی نیست./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت داخلی، مقام معظم رهبری، منابع حاصل از فروش نفت