سیدحسین نقوی حسینی مطرح کرد؛

تمدید معافیت از تحریم های نفت با هدف کنترل بهای نفت در جهان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید کرد: تهدید به صفر رساندن خرید نفت ایران یک پروژه شکست خورده است و آمریکا تنها با هدف تبلیغ منفی علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح می شود.

 خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی حسینیدر مورد تمدید معافیت‌ از تحریم نفتی ایران به شکل محدودتر، گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند تهدید به صفر رساندن خرید نفت ایران یک پروژه شکست خورده است، آنها هیچ گاه نمی‌توانند این ادعای خود را عملی کنند. از این رو فرار به جلو کردند و تعدادی از کشورها را برای خرید نفت ایران مستثنی کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تقلیل این کشورها یا محدود کردن خریداران نفتی ایران هم شاید مورد توجه آمریکایی‌ها باشد اما قطعا به صفر رساندن صادرات نفت ایران در این برنامه وجود ندارد زیرا امکانپذیر نیست.

تهدید به تحریم کامل نفتی ایران برای تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی

نقوی حسینی معتقد است: آمریکایی‌ها از تحریم کامل نفتی ایران به عنوان ابزاری برای تهدید جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند تا با تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و فضای روانی علیه کشور ما اهداف خود را جامه عمل بپوشانند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در واقع آمریکا نمی‌تواند نفت ایران را بطور کامل از بازار حذف کند زیرا چنین اقدامی موجب افزایش بهای نفت می‌شود که این اقدام از لحاظ سیاسی قابل تحمل نخواهد بود.

تمدید معافیت از تحریم‌های نفت با هدف کنترل بهای نفت در جهان

وی تصریح کرد: با توجه به همین موضوع ترامپ به دنبال تمدید معافیت صادرات نفت ایران است تا شرایط لازم برای بهای پایین تر نفت در پایان سال جاری میلادی ایجاد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران در صورت تحریم کامل هم می‌تواند صادرات نفتی خود را داشته باشد، بنابراین این تحریم‌ها و تهدیدات نمی‌تواند مانع درآمدزایی و فروش نفت ما شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رویترز به نقل از تحلیلگران نفتی نوشته که آمریکا معافیت های صادرشده برای خریداران نفتی را تمدید خواهد کرد و اگر چه ممکن است چند کشور از فهرست معافیت ها خارج شوند، اما دولت آمریکا از ادعای صفر کردن صادرات نفت ایران عقب نشینی خواهد کرد./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها