ولی الله نانواکناری تاکید کرد؛

ایران با نفوذ بالا در منطقه می تواند تحریم های نفتی آمریکا را دور بزند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است: با تداوم روابط ایران و کشورهای همسایه، خریداران نفتی ما تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار نمی گیرند زیرا این کشورها به نفت جمهوری اسلامی وابسته هستند.

 خانه‌ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در مورد تمدید معافیت‌ از تحریم نفتی ایران به شکل محدودتر، گفت: در صورتی که ایران با وجود موقعیت جغرافیایی در منطقه و حوزه خلیج فارس و حضور آمریکا و اقدامات آنها علیه ایران تدابیر درستی اتخاذ کند، همه تحریم‌ها از جمله تحریم نفتی را می‌تواند خنثی کند.

ایران با نفوذ بالا در منطقه می‌تواند تحریم‌های نفتی آمریکا را دور بزند

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران در طول هشت سال جنگ کشور را با تدابیر درست اداره کرد، شرایط کنونی قطعا از دوران جنگ تحمیلی سخت‌تر نیست لذا با همراهی و تصمیمات درست می‌توانیم بیشترین بهره را از منابع ببریم.

وی افزود: جمهوری اسلامی نفوذ بسیاری در منطقه دارد لذا می‌توانیم به راحتی تحریم‌ها را دور بزنیم. ما در حال حاضر هم توانستیم به خودکفایی در بخش‌های مختلف دست پیدا کنیم بنابراین نباید اجازه دهیم اخلال در صادرات نفتی مشکل آفرین شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورت تداوم روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان خود و کشورهایی که به لحاظ نفتی به ایران وابسته هستند، می‌توان به راحتی بر تحریم‌های نفتی آمریکا غلبه کرد.

آمریکایی‌ها متوجه عدم تاثیرگذاری تحریم‌ها در پیشرفت جمهوری اسلامی ایران شده‌اند

نانواکناری تاکید کرد: ایران با وجود چنین فرصت‌هایی می‌تواند تحریم‌ها را خنثی کند، آمریکایی‌ها هم متوجه عدم تاثیرگذاری این تحریم‌ها در پیشرفت جمهوری اسلامی ایران شده‌اند لذا دولتمردان آمریکایی‌ باید سر عقل بیایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن خواهد گرفت و عظمت و اقتدار خود را به نمایش خواهد گذاشت لذا آمریکا و دولتمردان آن به جای تهدید و تحریم مردم ایران باید به خرد و اندیشه عموم مردم جهان احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رویترز به نقل از تحلیلگران نفتی نوشته که آمریکا معافیت های صادرشده برای خریداران نفتی را تمدید خواهد کرد و اگر چه ممکن است چند کشور از فهرست معافیت ها خارج شوند، اما دولت آمریکا از ادعای صفر کردن صادرات نفت ایران عقب نشینی خواهد کرد./

 

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی