سیدحمایت میرزاده مطرح کرد؛

لزوم همکاری دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها درخصوص امور تحقیقاتی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم بکارگیری از قدرت ایده پردازی دانشجویان در جهت کسب درآمد پژوهشی برای دانشگاه ها تاکید کرد.

 خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به لزوم کسب درآمد برای دانشگاه ها از طریق انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی گفت: این فرایند، امری ضروری است و دانشگاه های کشور ملزم به آن هستند؛ زیرا انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی علاوه بر کسب درآمد برای دانشگاه ها، می تواند به پویایی و توسعه علم در کشور کمک کند.

لزوم همکاری دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها درخصوص امور تحقیقاتی

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه های اجرایی در کشور از اعتبارات پژوهشی و تحقیقاتی برخوردار هستند و با توجه به اینکه کار دستگاه اجرایی، امر اجرا است؛ بنابراین باید پژوهش و تحقیقات رابه دانشگاه ها واگذار کرده و با دانشگاه ها برای انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی قرارداد تنظیم کنند.

دانشجویان دوره ارشد و دکتری از پرداختن به امور تکراری پرهیز کنند

این نماینده مجلس دردوره دهم ادامه داد: از مزایای تنظیم قرارداد میان دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها در خصوص انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی، بکار گرفتن قدرت نوآوری دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری است، زیرا آنها به جای پرداختن به امور تکراری و نگارش پایان نامه های غیرکاربردی، می توانند ایده های جدید و نوآورانه را پیگیری کرده و علاوه بر بالا بردن سطح علمی کشور، به دستگاه های اجرایی در جهت بهبودی فرایند خدمت به مردم کمک کنند.

همکاری دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها درخصوص امور تحقیقاتی؛ کاهش بیکاری فارغ التحصیلان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انجام امورپژوهشی و سپردن آنهابه دانشگاه ها می تواند علاوه بر بالا بردن توان علمی کشور، در خصوص مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار موثر باشد که این امر نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها است و باید این همیت در مسئولان کشور ایجاد شود که بتوانند از دانش و علم نخبگان کشور استفاده کرده و جامعه را به سمت پیشرفت و توسعه سوق دهند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور پژوهشی و توسعه فناوری، دانشجویان