نادر قاضی پور مطرح کرد؛

ضرورت تخصیص بسته های حمایتی روستاییان و مستمری بگیران عشایر

نماینده مردم ارومیه در مجلس طی تذکری به صدا و سیما خواستار ایجاد شبکه تلویزیونی سراسری به زبان ترکی شد.

 خانه ملت؛  نادر قاضی پور در نشست علنی دوشنبه (یک بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، کارمندان، کارگران، نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی، وزارت دفاع و مرزبانی باید افزایش یابد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان باید از افزایش بی رویه قیمت خودروها جلوگیری کنند، همچنین خودروهای وعده داده شده با قیمت قبلی باید تحویل داده شود یا خسارت افراد جبران شود.

وی یادآور شد: تخصیص بسته‌های حمایتی روستاییان و مستمری‌بگیران عشایر و روستایی و کنترل قیمت اجناس مصرفی به ویژه برای قشر مستضعف جامعه باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگر خطاب به وزیر ورزش و جوانان خواستار تکمیل استادیوم شهید باکری ارومیه شد.

وی در تذکر به صدا و سیما گفت: هم اکنون باید یک کانال سراسری 24 ساعته به زبان ترکی در کل کشور ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکر خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: احداث کارخانجات توسط سازمان ایدرو و ایمیدرو در بخش‌های مرکزی ارومیه در دستور کار قرار گیرد.

قاضی‌پور در تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: احداث کارخانه سیمان سفید و کارخانه کاغذ از سنگ در داخل کارخانه سیمان خاکستر که 70 درصد انحصار دارد در دستور کار قرار گیرد.

وی در تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تکمیل تالار مرکزی ارومیه که چند دهه به تأخیر افتاده است و صدور مجوز روزنامه سراسری ترکی زبان باید انجام شود، همچنین در خصوص به کارگیری افراد ضد انقلاب در یکی از شوراهای ارزیابی فیلم‌ها برخورد لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی خواستار دو بانده کردن فرودگاه شهید باکری ارومیه شد.

قاضی‌پور در تذکر به ریاست مجلس شورای اسلامی و هیئت رئیسه گفت: تبدیل وضعیت کارکنان مجلس شورای اسلامی که10 سال است به صورت قراردادی و شرکتی فعالیت می‌کنند تعیین تکلیف شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان در تذکر به اعضای هیئت دولت افزود: بند (و) تبصره (16) بودجه 97 برای حل مشکلات هزاران تولیدکننده محصولات کشاورزی، دامی، صنعتی و آبزیان اجرا شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، ایلات و عشایر، بودجه های حمایتی، عشایر ایرانی