امیر خجسته مطرح کرد؛

آمریکا در خاورمیانه شکست خورده است

عضو گروه دوستی ایران و سوریه، گفت: کشورهای عربی نمی توانند نقش آمریکا را در سوریه بازی کنند اما می توانند نقش آفرینان خوبی باشند.

خانه‌ملت ؛ امیر خجسته با اشاره به وضعیت سوریه، گفت: سوریه به همت مردم و دولت مردمی‌اش و با کمک جمهوری اسلامی ایران و روسیه پوز آمریکا را به خاک مالاند. تکفیری ها و داعش به 80 درصد از اراضی سوریه را تعرض کردند، اما با کمک‌های گروه مقاومت و ایران و روسیه و البته مردم سوری دشمنان از این کشور بیرون رانده شدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا در خاورمیانه شکست خورده است لذا از این جهت عقب نشینی کرده اما با این وجود آمریکا اما از توطئه دست بر نمی دارد و به دنبال فشار به کشورهای عربی برای نزدیک شدن به سوریه است.

وی افزود: کشورهای عربی نمی توانند نقش آمریکا را در سوریه بازی کنند اما می توانند نقش آفرین باشند. سوریه به عنوان کشور قدرتمند، گروه‌های مختلف تروریست را بیرون رانده و در حال حاضر هم به دنبال بازسازی است.

خجسته تصریح کرد: مردم سوریه نیز برای دفاع از کشور خود به خوبی آموزش دیده اند، تیم قدرتمندی هم در لبنان علاوه بر حزب الله تشکیل شده، از این رو در پاسخ به حمله اخیر هم آنها را بی جواب نگذاشتند.

این عضو گروه دوستی ایران و سوریه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی و روسیه با نقش آفرینی بر پیروزی مردم سوری تاکید دارد، آمریکا در دنیا و منطقه منزوی شده و با این اقدامات هم چیزی به دست نمی آورد./
 

برچسب ها

آمریکا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، بحران سوریه، سوریه، عرب، عربستان، لبنان