محمداسماعیل سعیدی مطرح کرد؛

راه مقابله با تحریم های آمریکا

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:آمریکا می خواهد با ایجاد محدودیت ها ایران را به پای میز مذاکره در رابطه با قدرت دفاعی وادار کند و این نقطه قوت کشورمانکه عمق استراتژیک میهن مان است را به شدت کاهش دهد.

خانه ملت ؛ محمداسماعیل سعیدیبا اشاره به تحریم های اخیر آمریکا بر علیه ایران گفت:هدف اصلی آمریکایی ها از ایجاد چنین تحریم هایی این بوده؛که سبب کم شدن تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه شود وقدرت منطقه ای ایران را با این فشارها به شدت تضعیف کنند.

وی ادامه داد:آمریکا با تحریم ها هدف های دیگری را هم به عنوان اهداف بعدی خود دنبال می کند؛ اما هدف اصلی این است که آنها قدرت منطقه ای وتاثیر گذاری ایران را به شدت کاهش بدهند تا اینکه ما را پای میز مذاکره بنشانند.

نماینده مردم تبریز اظهار کرد: آمریکا به دنبال از بین بردن نفوذ ایران در بین منطقه خاورمیانه ودیگرکشورها است؛ تا اینکه بگویند که هر قدرتی در مقابل نظام سلطه وآمریکا ایستادگی کند؛ سرانجام تسلیم خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا می خواهد با ایجاد محدودیت ها ایران را به پای میز مذاکره در رابطه با قدرت دفاعی وادار کند و این نقطه قوت کشورمانکه عمق استراتژیک میهن مان است را به شدت کاهش دهد.

وی افزود: در حال حاضر اگر تیپ فاطمیون و زینبیون و هچنین خطوط هوایی را تحریم می کند دلیل این است ؛که می داند این لشگرهای نظامی در سواحل مدیترانه و مرزهای رژیم صهیونیستی عمق استراتژیک ایران هستند و لذا این ها را شناسایی می کنند و به زعم خودشان آنها را در تنگنا و تحریم قرار دهند.

این نماینده مجلس با اشاره به راه مقابله با تحریم های آمریکا گفت: راه مقابله با این تحریم ها توسعه روابط حسنه با کشورهای مختلف منطقه که برای دوستی و تبادل نقطه نظرات به ایران چراغ سبز نشان می دهند است و همچنین درجهت خنثی سازی تحریم ها اقداماتی را درحوزه سیاست خارجی انجام دهیم

سعیدی در ادامه همین مبحث افزود:سیاست خارجی کشورمان در دو موضوع بایستی به شدت فعال شود یکی همین دیپلماسی عمومی و دیگری هم تحکیم وتعمیق روابط با کشورهای دوست وبه خصوص در حوزه خاورمیانه که اینها آمادگی همکاری با ایران را دارند.

وی تاکید کرد: در داخل کشور بایستی اقتصاد را سر و سامان دهیم؛ چرا که یکی ازنقاط اصلی که تحریم ها را متمرکز کرده اند بحث نفت وارز است؛مسئولان باید روی این ۲ مبحث برنامه ریزی داشته باشند و وابستگی اقتصاد کشور به نفت بایستی کاملا قطع شود و در ضمن بحث ارز را هم باید مدیریت کرد ولذاهمان سیاست های اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری در جهت کلید اصلی حل مشکلات اقتصادی کشور مطرح و ابلاغ کردند را دقیقا دنبال کنیم.

نماینده تبریز به همدلی و اتحاد همه جناح های سیاسی و مسئولان در شرایط فعلی اشاره و تصریح کرد:در شرایط فعلی ایجاد وحدت در بین سران قوا بسیار مهم است و باید این موضوع به خوبی شکل بگیرد و البته در بین جناح های سیاسی هم اتحاد در حال حاضر ضروری است و از طرح مسائل تفرقه انگیزیکه دشمن از آن ها بتواند بهره برداری کند باید دوری شود./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تمدید مذاکرات