جمشید جعفرپور مطرح کرد؛

نگرانی دشمن از توفیقات چشمگیر جمهوری اسلامی در عرصه فناوری های نوین

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نگرانی دشمن از توفیقات چشمگیر جمهوری اسلامی در حوزه فناوری های نوین، گفت: آنها تحریم های فلج کننده را علیه ایران شکل دادند و بعد از امضای برجام تعهدات خود را زیر پا گذاشته و تحریم های جدیدی را رقم زدند.

خانه ملت؛  جمشید جعفرپور در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 7 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ایام دهه فجر و استقرار نظام جمهوری اسلامی به ملت شریف و مجاهد ایران و مستضعفین عالم گفت: گذشت 40 سال از آن واقعه بزرگ قرن و معجزه الهی فرصت مغتنمی است که کوله خود را بر زمین نهاده و نگاهی به پشت سر و نگاهی به پیش رو بیاندازیم.

انقلاب اسلامی تئوری نظام کمونیسم را به عنوان راه مبارزه با سرمایه‌داری باطل کرد

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: 4 دهه قبل انقلابی با نام خدا و به رهبری مردی الهی و همراهی مردمی مؤمن و به جان آمده از ظلم به ثمر رسید و نظریه پردازی های رایج زمانه در خصوص انقلابی گری و راه مبارزه با ظلم و ستم را تغییر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی، دین را که به واسطه رژیم شاهنشاهی افیون جامعه و عامل ستم پذیری تلقی می شد را به عامل نشاط و حرکت مبدل کرد، افزود: جریان انقلاب این تئوری که راه مبارزه با سرمایه داری، نظام کمونیسم است باطل کرد و با پیروزی انقلاب اسلامی به جای مسئولان طاغوتی و اشرافی رژیم گذشته، مسئولان انقلابی و از طبقات متوسط و محروم و دردآشنا سر کار آمدند که خدمتگذاری به مردم را عبادت می دانستند.

جعفرپور ادامه داد: امام(ره) به امت گفت نگه داشتن پیروزی از به دست آوردن آن دشوارتر است و به مردم آموخت که رمز بقای انقلاب همان رمز پیروزی است و آن وحدت و انسجام همه اقشار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: بعد از ان جنگ 8 ساله با الهام از عاشورا و به مدد نفس قدسی امام(ره) با سربلندی مدیریت شد و یک دهه گذشت و مردم به سوگ فقدان امام خود نشستند سپس دشمن زخم خورده به تغییر آرمان ها امیدوار شد اما بار دیگر دست الهی برآمد و اراده الهی به آن تعلق گرفت که علم بر دوش فرزند بزرگ امام(ره) و انقلاب قرار گرفته و با همان صلابت و اقتدار راه امام(ره) ادامه یابد.

نگرانی دشمن از توفیقات چشمگیر جمهوری اسلامی در عرصه فناوری‌های نوین

وی در ادامه با بیان اینکه از آن زمان 3 دهه گذشته و راه پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته ایم، ابراز داشت: از گردنه های خطرناک و توطئه های پیچیده عبور کرده و موفقیت های بزرگ و برخی ناکامی ها را تجربه کرده ایم، برخی از همرهان روزهای سخت اندک اندک دچار تردید شده و به صورت تدریجی از مسیر مردم و رهبری فاصله گرفتند و دوستان سابق مورد طمع دشمنان واقع شده و در زمین دشمن بازی کردند که در نهایت فتنه بزرگ با درایت رهبری و حضور امت خنثی شد.

جعفرپور همچنین با اشاره به توفیقات چشمگیر جمهوری اسلامی در عرصه های فناوری های نوین همچون هوافضا، موشکی، سلول های بنیادین و هسته ای که دشمن را به شدت نگران کرد، اظهار داشت: آنها با همه توان در صدد محدود کردن برآمدند و تحریم های فلج کننده را شکل دادند که با مقاومت مردم و مسئولان دشمن مجبور به مذاکره شد و برجام شکل گرفت و دشمن تعهدات خود را در این توافقنامه هم زیر پا گذاشت و مجددا تحریم های جدید را به میدان آورد.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه با بیان اینکه اکنون چهلمین سال استقرار نظام بوده و قدم به دهه پنجم انقلاب می گذاریم، بیان داشت: ایران اسلامی قدرت نخست منطقه و بازیگر اصلی صحنه پرتلاطم خاورمیانه است چنانچه در عراق، سوریه و یمن توطئه دشمن را به مدد اخلاص فرزندان انقلاب شکست داد و دشمن منزوی را منزوی کرد.

کارگزاران نظام از میان نیروهای انقلابی و متخصص انتخاب شوند

وی همچنین با بیان اینکه دشمن در صدد آن است در کنار جنگ اقتصادی، جنگ روانی را تشدید کند، افزود: هدف نهایی ناامیدی مردم از بهبودی اوضاع و ناتوان نشان دادن مسئولان نظام از مدیریت اوضاع اجتماعی است که در این شرایط نکاتی برای دهه پنجم ضرورت دارد؛ نخست تقویت انسجام درونی جامعه و زمینه سازی مشارکت هرچه بیشتر همه نیروهای معتقد به نظام تحت لوای مقام معظم رهبری.

جعفرپور ادامه داد: دوم؛ انتخاب مسئولان و کارگزاران نظام از نیروهای انقلابی، متخصص و مردمی که با بدنه جامعه به عنوان حامیان اصلی نظام همراهی داشته باشند یعنی طبقه محروم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سوم؛ توجه به نیروهای جوان، متعهد و تحصیلکرده برای واگذاری مسئولیت و اعتماد به آنها و تقویت بنیان های فرهنگی و انتقال هنرمندانه ارزش های انقلاب به خصوص از طریق نظام تعلیم و تربیت و برآوردن نیازهای آموزش و پرورش.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط دشوار سال های 56 و 57 را از یاد نبریم که نصرت الهی شامل حال ملتی بدون هیچگونه امکانات و سلاح شد و رژیم به اصطلاح 2500 ساله را شکست داد و امروز نظام مقتدر جمهوری اسلامی با امکانات فراوان و تکیه بر قدرت الهی و مردم خود در جنگ با قدرتی شیطانی است که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بهمن سال آینده همراه سالگرد پیروزی انقلاب شکست تحریم های دشمن را نیز جشن می گیریم./
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، انقلاب اسلامی، جنگ