احد آزادیخواه مطرح کرد؛

ادامه تحصیل جوانان و بالا رفتن سن ازدواج در کشور

سخنگوی کمیسیون فرهنکی مجلس بر لزوم ترویج فرهنگ ازدواج وفرزند آوری در دوران دانشجویی تاکید کرد.

 خانه ملت ؛ احد آزادی خواه در خصوص تامین ودیعه مسکن برای دانشجویان متاهل گفت: ماده 8 طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که در کمیسیون فرهنگی در خصوص اختصاص یک درصد از اعتبارات تملک و دارایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات ، وزارت بهداشت و دانشگاه ها و موسسات عالی به تامین خوابگاه های مناسب و تأمین ودیعه مسکن برای دانشجویان متاهل به تصویب رسید، یکی از مهم ترین مواد این طرح بود.

احد آزادیخواه
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نهادهای مذکور در این ماده که اموال و املاکی قابلیت واگذاری دارند، با فروش این اموال باید برای رهن خانه توسط جوانان مزدوج اختصاص دهند که تصویب آن اقدامی مثبت و خوب در جهت ترویج ازدواج در دوران دانشجویی است.

ادامه تحصیل جوانان و مشکلات به تبع آن، باعث بالا رفتن سن ازدواج در کشور

نماینده مردم ملایر در مجلس افزود: از مزایای مهمی که در این ماده می توان به آن دست یافت، ترغیب جوانان به امر ازدواج همراه با ادامه تحصیل است که متاسفانه بسیاری از جوانان در کشور به دلیل مشکلاتی که در هنگام تحصیل علی الخصوص بحث مسکن با آن مواجه می شوند، تمایلی به تشکیل زندگی مشترک ندارند که تصویب این ماده می تواند تسهیل بخش امر ازدواج جوانان باشد.

یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج در کشور، ادامه تحصیل جوانان است

وی تصریح کرد: یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج در کشور، ادامه تحصیل جوانان است که تصویب این ماده علاوه بر کاهش سن ازدواج در کشور، می تواند بسیاری از ناهنجاری هایی که به دلیل بحث تجرد در جوانان ایجاد می شود را به میزان قابل توجهی کاهش داد.


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اولویت فرزند آوری در این ماده گنجانده شده است تا زوج های دانشجو که فرزندآوری دارند، بتوانند بهره مندی بیشتری از ودیعه مسکن داشته باشند و به تبع آن فرزند آوری معطل نماند. بنابراین می‌توان گفت با تصویب و اجرایی شدن چند برنامه می توان فرهنگ ازدواج را در کشور تقویت کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج آسان، تحصیلکرده، تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات ازدواج جوانان، جوانان