خبر

مسیر شما: اخبار مردم برای حفظ نظام همیشه در صحنه بودند
مردم برای حفظ نظام همیشه در صحنه بودند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه در حوزه فرهنگی افراط و تفریط بسیاری داریم تصریح کرد: ترس از آن گذشته تاریک و پر از فساد دوران طاغوت باعث شده که متاسفانه نتوانیم در برخی جاها باز نگاه کنیم بنابراین در مسائل فرهنگی نقاط ضعف بسیاری داریم که باید تلاش کنیم تا آنها را حل کنیم.

خانه‌ملت؛ محمد محمودی شاه نشین با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت:اگر نگاهمان به 40 سال انقلاب به صورت یک کتاب باشد و این کتاب را از وسط باز کنیم، 50 درصد آن دستاوردها و 50 درصد دیگر دست‌اندازهایی مثل جنگ تحمیلی و تحریم‌هایی است که در مسیر پیشرفت‌ها انداختند و به این نتیجه می‌رسیم که انقلاب اسلامی در نهایت به نفع مردم و کشور بوده است.

قبل از انقلاب ولنگاری زیادی داشتیم و افراط در غرب‌گرایی وجود داشت

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس ادامه داد: اگر بخواهیم به مباحث اقتصادی و معیشت مردم بپردازیم و با برخی کشورهای دیگر که همزمان با تحول اقتصادی با ما بودند نگاه کنیم، می‌بینیم که رشدی که نیاز بود نکردیم اما باید این را ببینیم که مسائلی مثل استقلال کشور، مشارکت عمومی، مردم سالاری دینی، امکان حضور مردم در تمام صحنه‌ها، رشد مراکز پژوهشی و دست یافتن به یک سری دستاوردهای خاص که در انحصار چند کشور بود حفظ کردیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه که ایران در مباحث معیشتی دچار مشکل شده اما مردم خود تصمیم گرفتند که چه چیزی را بفروشند و چه چیزی را بخرند و این استقلال ارزشمند است؛ اگر با این دید، نگاه کنیم می‌بینیم که انقلاب اسلامی جدا از مباحث آماری درباره تعداد دانشجویان، مراکز علمی، تعداد بیمارستان‌ها، خطوط ریلی و راه‌آهن و درصد باسوادی و حتی امید به زندگی که از 53 سال به 70 سال افزایش پیدا می‌کند.

مردم با تمام گرایش‌ها، برای حفظ نظام همیشه در صحنه بودند

وی افزود: ریشه‌کن شدن برخی از بیماری‌ها که هنوز برخی از کشورهای اطراف ما به آن دچار هستند و یا بحث‌های علمی در کنار هجمه آمریکا به نظام و یا حمله نظامی در طبس و ساقط کردن هواپیمای مسافربری و حتی قطعنامه‌ها و فعالیت‌هایی که آمریکا و منافقین برای ایجاد نفاق در کشور کردند اما مردم در عین حال که اختلاف سلیقه داشتند اما برای حفظ تمامیت ارضی کشور و حفظ نظام همیشه در صحنه بودند.

محمودی شاه نشین افزود: به راحتی می‌بینیم که انقلاب اسلامی انقلابی بوده که برای مردم و به نفع آنها بوده است. بنابراین بسیاری از دستاوردهایی که انقلاب داشته، روشی جز انقلاب این چنینی نمی‌توانست با دست مردم ایجاد کند.

در حوزه فرهنگی نقاط ضعف بسیاری داریم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی افراط و تفریط بسیاری داشتیم تصریح کرد: قبل از انقلاب ولنگاری زیادی داشتیم و افراط در غرب‌گرایی وجود داشت اکنون نیز تفریط داریم و ترس از آن گذشته تاریک و پر از فساد باعث شده که متاسفانه نتوانیم در برخی جاها باز نگاه کنیم. در مسائل فرهنگی نقاط ضعف بسیاری داریم که باید تلاش کنیم تا آنها را حل کنیم.

وی اظهار داشت: اگر فرهنگ به معنی مجموعه رفتار، عادات، گفتار و کردارمردم باشد، در بسیاری از موارد رشد داشته است. به عنوان مثال فرهنگ عمومی مردم در حفظ بهداشت عمومی، حفظ شأن انسانی و اخلاقیات خوب بوده اما در برخی مسائلی که اسلام و جمهوری اسلامی از ما انتظار داشته خوب عمل نکردیم.

فرهنگ ایثارگری در زمان جنگ بسیار خوب ترویج شد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بیان کرد: در جنگ فرهنگ ایثارگری بسیار خوب ترویج شد. فرهنگ صف به شدت در این کشور رونق پیدا کرد حتی برای اینکه هر چیزی را بتوانیم دولتی کنیم، فرهنگ حمایت از بخش خصوصی کاهش پیدا کرده است. با توجه به اصل 44 قانون اساسی باید این فرهنگ ترویج شود که دولت باید نظارت کند و مردم امورات اقتصادی، اجتماعی و فعالیت‌های عمومی اقتصادی را انجام دهند./
 

نظر شما
مشخصات خبر