عباسعلی پوربافرانی مطرح کرد؛

لزوم شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری برای ورود بخش خصوصی به سوریه

نماینده مردم نایین در مجلس اعتقاد دارد با توجه به ارتباطات سازنده ای که بین تهران و دمشق وجود دارد قطعا کشورمان می تواند در روند توسعه و بازسازی سوریه نقش پررنگی را ایفاد کند.

 خانه ملت ؛ عباسعلی پوربافرانی با اشاره به اینکه دوران پساداعش در سوریه زمینه خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی کشورمان محسوب می شود، گفت: با توجه به ارتباطات سازنده ای که بین تهران و دمشق وجود دارد قطعا کشورمان می تواند در روند توسعه و بازسازی سوریه نقش پررنگی را ایفاد کند که این امر موجب شکوفایی اقتصادی کشورمان خواهد شد.

لزوم شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری برای ورود بخش خصوصی به سوریه

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی کشورمان با مشکلات متعددی مواجه است، اظهار کرد: بنابراین دولتمردان کشورمان در حوزه وزارت امور خارجه باید تلاش کنند و با شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری راه را برای ورود بخش خصوصی به سوریه را هموار کنند.

دولتمردان کشورمان در حوزه وزارت امور خارجه باید تلاش کنند و با شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری راه را برای ورود بخش خصوصی به سوریه را هموار کنند
وی ادامه داد: البته در این بین مشکلات تحریمی و اقتصادی سرمایه گذاران داخلی نیز موجب شده موانعی برای حضور فعالان تجاری در سوریه بوجود بیاید.

باید انگیزه سرمایه گذاری در دمشق برای فعالان تجاری کشورمان ایجاد شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اگر فرصت ها را از دست بدهیم حتما کشورهای دیگری از ظرفیت ها استفاده خواهند کرد، تصریح کرد: بنابراین به نظر می رسد باید گروه هایی از سوی کشورمان مشخص شود تا ضمن حضور در دمشق، از نزدیک مولفه های تجاری را برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران داخلی بررسی و شناسایی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان باشیم تا در شرایط تحریمی از ظرفیت مناسبات سیاسی بهره خوبی را برای خنثی سازی تحریم ها به دست بیاوریم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت سرمایه گذاری، دمشق، سوریه