فریده اولادقباد مطرح کرد؛

علم در حوزه پزشکی به 75 برابر زمان طاغوت رسیده است

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در مسابقات خارجی قبل از انقلاب تنها شش مورد بوده که بعد از پیروزی به دوازده هزار مورد افزایش یافته است.

 خانه ملت ؛ فریده اولادقبادبا اشاره به دستاوردهای انقلاب طی چهل سال پیروزی گفت: قبل از پرداختن به دستاوردهای انقلاب لازم است به فرصت‌های موجود کشور از دو منظر مادی و معنوی اشاره‌ای داشته باشم. در مورد فرصت‌های مادی می‌توان گفت: انصافا باید به غنی بودن کشور در بسیاری از منابع اعم از انواع مواد معدنی و صنایع گردشگری، فرصت‌های کشاورزی دسترسی به انواع راه‌های ارتباطی وهمچنین وجود نیروی انسانی جوان و نخبه اشاره داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مورد فرصت‌های معنوی موجود کشور افزود: در این زمینه وجود ارزش‌ها و مبانی مستحکم اعتقادی و دینی، جامعه‌ای متعهد را ایجاد نموده که توانسته‌اند ارزش‌های انسانی را احیا نمایند؛ با این وجود برای بیان دستاوردهای انقلاب باید مقایسه‌ای داشته باشیم بین آنچه که قبل از انقلاب بوده و آنچه که بعد از پیروزی به دست آمده است.

وی ادامه داد: در این رابطه باید تنها منبع درآمدی کشور یعنی فروش نفت قبل از انقلاب و به تلاطم‌های قیمت نفت بعد از پیروزی انقلاب را فراموش نکنیم و باید تمام چالش‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب در کشور جهت جلوگیری از توسعه و پیشبرد اهداف انقلاب از طرف آمریکا و کشورهای غربی ایجاد شد را از جمله ترورها و خراب‌کاری‌های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم‌های ناعادلانه و... فراموش نکنیم.

با توجه به اتکا ظرفیت‌های داخلی و مدیریت مناسب دسترسی به قله‌های علم وفن آوری امکان پذیر است
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه علاوه بر این موضوعات رشد جمعیت کشور نیز باید در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: بیان این دستاوردها به این معنا نیست که به اهداف مورد انتظاررسیده‌ایم اما با توجه به تمامی عوامل ذکر شده طبیعی است موانع و مشکلات بسیاری در مسیر دستیابی به اهداف انقلاب ایجاد شود و فرصت‌های بسیاری از مسئولین و مردم برای پیشرفت و توسعه کشور سلب شود.

جزء ده کشور اول دنیا در المپیادهای علمی قرار داریم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: کشور بعد از پیروزی انقلاب دستاوردهایی چشمگیری داشته است از جمله در حوزه علم وفن آوری؛ افزایش تعداد دانشگاه‌ها، اساتید و هیات علمی دانشگاه‌ها در هر دو جنس و بدست آوردن المپیادهای جهانی که ما قبل از انقلاب هرگز از این لحاظ هیچ جایگاهی نداشتیم و اکنون جزء ده کشور اول دنیا در المپیادهای علمی قرار داریم. ایجاد پارک‌های علم و فن آوری که قبل از پیروزی انقلاب ایران در این زمینه در جهان جایگاهی نداشته است.

رتبه دوم ایران در حوزه سلول‌های بنیادین که جز پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود
اولادقباد به دستاوردهای متعدد علمی و فناوری در علوم و رشته‌هایی مانند هسته‌ای، نانو بیو تکنولوژی، موشکی، سلول‌های بنیادین، هوا و فضا و داروهای نوترکیبی و پزشکی اشاره و تأکید کرد: این دستاوردها نشان از این دارد که با توجه به اتکا ظرفیت‌های داخلی و مدیریت مناسب دسترسی به قله‌های علم وفن آوری امکان پذیر است.

ایران در تولید علم در حوزه پزشکی به 75 برابر زمان طاغوت رسیده است

وی افزود: همانطور که ثابت شده ایران در تولید علم در حوزه پزشکی به 75 برابر زمان طاغوت رسیده و پیشرفت در علم پزشکی باعث شده که امید در زندگی بین ایرانیان قبل از انقلاب که 54 سال بوده در سال 2017 به 76 سال رسیده است و از این حیث رتبه هفتم در جهان را داریم که نشان از توسعه در زمینه پزشکی دارد.

صنعت هواپیمایی ایران در رتبه دهم در بین 147 کشور جهان

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: از جمله دستاوردهای دیگر قرار گرفتن صنعت هواپیمایی ایران در رتبه دهم در بین 147 کشور جهان است؛ ایران در جمع 11 کشوری قرار دارد که دارای فناوری پرتاب ماهواره است. رتبه دوم ایران در حوزه سلول‌های بنیادین که جز پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. شرکت‌های دانش بنیان که از صفر شرکت قبل از انقلاب به 1150 شرکت رسیده است.

حضور زنان در مسابقات خارجی قبل از انقلاب تنها شش مورد بوده که بعد از پیروزی به دوازده هزار مورد افزایش یافته است
افزایش میزان سواد در بین بانوان ایرانی از 35 درصد قبل از انقلاب به 95 درصد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بالا رفتن میزان سواد در بین بانوان ایرانی که از 35 درصد قبل از انقلاب به 95 درصد افزایش داشته است. افزایش رشته‌های مختلف ورزشی چه در حوزه مردان و چه در حوزه زنان؛ بعنوان مثال ورزش بانوان از 7 رشته قبل از انقلاب به 38 رشته و مربیان ورزشی بانوان از 9 نفر به 35 هزار نفر افزایش یافته است.

وی افزود: حضور زنان در مسابقات خارجی قبل از انقلاب تنها شش مورد بوده که بعد از پیروزی به دوازده هزار مورد افزایش یافته است. کل مدال‌های ورزشی بانوان در کل رژیم پهلوی پنج مورد بوده که پس از انقلاب به 160 مورد رسیده است؛ افزایش پزشکان و بیمارستان‌های تخصصی و... سایر پیشرفت‌های دیگر که ممکن است در حوصله مصاحبه نگنجد و باید در قالب گزارش ارائه شود.

ارتقا و رشد سطح آگاهی و بالندگی سیاسی مردم و مشارکت در حوزه‌های گوناگون از دستاوردهای مهم سیاسی انقلاب است
اولادقباد با بیان اینکه ارتقا و رشد سطح آگاهی و بالندگی سیاسی مردم و مشارکت در حوزه‌های گوناگون از دستاوردهای مهم سیاسی انقلاب است، خاطر نشان کرد: یکی از این دستاوردهای سیاسی، مشارکت جامعه در انتخاب نوع نظام حکومتی و رای به قانون اساسی و همچنین سایر مشارکت‌ها در انتخابات متفاوتی از جمله انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا است که در کشور برگزار می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: توسعه مطبوعات، افزایش روزنامه‌ها، تعدد نشریات، وجود و فعالیت احزاب با تفکرهای مختلف و دامنه آزادی‌های سیاسی باز نشان از دستاوردهای سیاسی کشور بعد از پیروزی انقلاب است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: وجود انواع نیروگاه‌های هسته‌ای بوشهر و سایر نیروگاه‌ها، افزایش و توسعه پالایشگاه‌ها و مراکز پتروشیمی، ساخت انواع قایق‌های تندرو و کشتی حمل بار، رشد فزاینده صنعت فولاد و تولید انواع وسایل خانگی که پیشرفت و توسعه این صنایع بعد از پیروزی انقلاب برای همگان مشهود است.

مدال‌های ورزشی بانوان در کل رژیم پهلوی پنج مورد بوده که پس از انقلاب به 160 مورد رسیده است
وی تصریح کرد: توسعه راه‌های اصلی و افزایش وهموار کردن راه‌های فرعی، توسعه شبکه گازرسانی، توسعه شبکه‌های مخابراتی، ساخت و توسعه سد، خودکفا شدن در صنعت برق و صادر کردن برق، توسعه توزیع شبکه‌های آب آشامیدنی، خودکفایی در زمینه گندم و افزایش زمینه‌های زیر سطح آبیاری از طریق آب سدها و آبیاری مکانیزه و مکانیزه کردن کشاورزی و به خود کفایی رسیدن در زمینه برنج، توسعه کشت نیشکر و دانه‌های روغنی و... از دستاوردهای صنعتی، زیرساخت‌های شهری و کشاورزی انقلاب است.

اولادقباد خاطرنشان کرد: ساخت انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی و جت‌های جنگده ما فوق صوت رادار گریز انواع هواپیماهای آموزشی، انواع بالگرد، ساخت انواع موشک‌ها، رادار با برد بالای هزار کیلومتر، ساخت ماهواره و پرتاب آنها و ساخت ناو و ناوچه وهمچنین ساخت انواع مهمات سنگین و سبک، انواع بی‌سیم، توسعه صنایع مخابراتی و... دستاوردهای انقلاب در بخش نظامی است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ریز تمامی دستاوردهای انقلاب اسلامی را بیان می‌کردیم در هر حوزه باید گزارش چند صفحه‌ای ارائه می‌شد اما اینجانب به طور اجمال اشاره‌ای بر دستاوردها نمودم. هرچند برای رسیدن به اهداف مورد انتظار فاصله است اما با تلاش و همدلی صادقانه مسئولین و مردم و همچنین فرصت‌های موجود در کشور می‌توان به اهداف رسید و توطئه دشمنان را علیه کشور عزیزمان خنثی نماییم./
 

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، آموزش زنان، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، استقلال، استقلال اقتصادی، اشتغال زنان، انجمن های علمی، انقلاب، انقلاب اسلامی