جلیل رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

اجلاس لهستان مداخله آشکار در امور داخلی کشورها است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است از طرفی لهستان برای منافع خود به دستور آمریکا اقدام به برگزاری اجلاس ضدایرانی می کند و از سوی دیگر مقامات آنها برای دلجویی به ایران سفر می کنند چرا که از قدرت ایدئولوژیک ایران هراس دارند.

 خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد قدرت های درجه یک اروپا را علیه ایران اجماع و بازی جدیدی را آغاز کند، گفت: کاخ سفید در این بازی داستان را تغییر داده و پرونده اتمی را کنار گذاشته است و صرفا مسأله تروریسم و نقش سفارتخانه های ایران در حوادث تروریستی و همچنین آزمایش های موشکی را محور قرار می دهد.

آمریکا به دنبال اجماع ضد ایرانی میان کشورهای اروپا از روش‌هایی غیر از اتهام درباره فعالیت‌های هسته‌ای است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها اروپایی ها را می ترسانند تا قدرت های درجه دو و سه اتحادیه را به بازی بگیرند، عنوان کرد: آنها قصد دارند از طریق فضاسازی رسانه ای اجماع مجدد علیه ایران ایجاد کرده و هزینه همکاری ایران را بالا ببرند.

وی افزود: زمانی که صهیونیست ها یا منافقین از طریق رسانه های خود اعلام می کنند ایرانی ها به دنبال حمله تروریستی در یک کشور اورپایی بوده و قصد داشتند در اجلاس اپوزیسیون بمب گذاری کنند و یا زمانی دیپلمات های ایران را متهم به اقدامات خاصی علیه کشورها می کنند، این فضا باعث می شود هزینه ایستادن کنار این افراد برای شرکت ها و شخصیت های سیاسی اروپایی بالا می رود و از آنجایی که احساس می کنند تحت فشار افکار عمومی قرار می گیرند خود را از این بازی ها کنار می کشند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه البته اروپایی ها حمایت خود از گروهک های منافقین را کنار نمی گذارند، عنوان کرد: با این حال آنها دیگر حاضر به پرداخت هزینه بالایی که همراهی کنار منافقین ایجاد می کند، نیستند و دیگر نمی پذیرند که فعالیت های اتمی ایران غیرصلح آمیز بوده، به دنبال ساخت بمب اتم است و رآکتور مخفی دارد چرا که ایران را به صورت شفاف نظارت می کند و آژانس هم فعالیت ها را تأیید کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اکنون آمریکایی ها به دنبال بازی جدیدی علیه ایران هستند که بگویند جمهوری اسلامی نقض حقوق بشر می کند، فضای نامناسبی در کشور دارد و مخالفان را در خارج از کشور ترور می کند تا اجماع سیاسی و امنیتی علیه ایران صورت دهند.

اجلاس لهستان مداخله آشکار در امور داخلی کشورها است

وی در ادامه با اشاره به اقدام لهستان مبنی بر میزبانی اجلاس ضد ایرانی، اظهار داشت: این اجلاس مداخله آشکار در امور داخلی کشور ما بوده و نقض آشکار در استقلال و امور داخلی کشورها است و دولت لهستان با این اقدام به منافع ایران و به روابط خود با کشورمان ضربه وارد می کند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه وزارت خارجه باید قاطعیت بیشتری در برخورد با لهستان داشته باشد، گفت: ورشو از طرفی می خواهد از رابطه با واشنگتن و حرف شنوی از آنها سود ببرد و از سوی دیگر نمی خواهد مقابل تهران بایستد چرا که ایران نیز کشور قدرتمندی در خاورمیانه بوده، نفوذ ایدئولوژیک و 80 میلیون نفر جمعیت دارد و نفت خیز است لذا بازار ایران برای آنها اهمیت دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دنیای امروز دنیای منافع بوده و سیاست نیل به منافع است، خاطرنشان کرد: آمریکا هیچ فشاری به لهستان به خاطر سفر معاون وزیر خارجه این کشور به ایران نخواهد آورد چرا که لهستانی ها پیش از این آمریکا را توجیه کرده اند که باید ضمن انجام دستورات آمریکا، نظر ایران را نیز جلب کنند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اقتصاد اروپا، بمب هسته ای، بمباران شیمیایی، حقوق بشر، حقوق بین الملل، متحدان اروپایی آمریکا، منافقین