محمد مهدی مفتح مطرح کرد؛

اعطای ۴۰ هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: بانک مسکن مکلف شد از محل بازگشت وام های مسکن، ۴۰ هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان اعطا کند.

 خانه ملت؛  محمدمهدی مفتح در نشست خبری امروز ( چهار شنبه، 10بهمن ماه) کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 ،گفت: براساس مصوبه کمیسیون شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه دارند تا با تایید وزیر ارتباطات، 140 میلیارد تومان از منابع داخلی خود را برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر اختصاص دهند تا در حوزه سرمایه گذاری ها، اقدامات مناسبی برای تشکیل شرکت ها و اشتغال انجام شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سازمان های توسعه ای و شرکت های تابعه ای خود مکلف شد تا طرح های دولت الکترونیک و همچنین توسعه خدمات الکترونیک و پروژه هوشمندسازی مدارس را تامین اعتبار کند.

وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 بیان کرد: دولت مجاز شد از طریق سازمان های توسعه ای در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید با رعایت سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی نسبت به اجرای طرح های سرمایه گذاری، زیرساختی و نوسازی صنایع با در نظر گرفتن مزیت های منطقه ای و آمایش سرزمینی و با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اقدام کند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به ایجاد سامانه خدمات حمایتی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شد سامانه خدمات حمایتی را ایجاد کرده و کلیه خدمات حمایتی که دستگاه های دولتی، آستان های مقدس، نهادهای انقلابی و تمامی دستگاه هایی که کمک های حمایتی انجام می دهند با ذکر کد ملی افراد دریافت کننده حمایت، در این سامانه ثبت کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دولت اجازه داده شد 10 درصد از اعتبارات عمرانی خود را در قالب یارانه سود وجوه اداره شده یا کمک بلاعوض برای اجرای پروژه های مصوب تخصیص دهد تا از این طریق رونقی برای اجرای پروژه ها به ویژه سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه به نظر می رسد در انعکاس مصوبه چند روز قبل کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 اشتباهی رخ داده، افزود: این مصوبه درباره سپرده ها و وام هایی است که به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی تعلق می گیرد.

یک هزار و 500 میلیارد توسط سازمان بهزیستی برای طرح های اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان
بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار تخصیص خواهد یافت

بانک مرکزی ملزم به تخصیص 5 هزار میلیارد تومان برای اعطای وام قرض الحسنه شد

وی با اشاره به میزان صحیح این وام ها تاکید کرد: براساس مصوبه کمیسیون مقرر شد؛ بانک مرکزی از محل سپرده های قرض الحسنه بانک های عامل 5 هزار میلیارد تومان برای اعطای وام قرض الحسنه تخصیص دهد؛ 3 هزار و 500 میلیارد تومان این مبلغ توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع می شود و یک هزار و 500 میلیارد باقی مانده توسط سازمان بهزیستی برای طرح های اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار تخصیص خواهد یافت.

مفتح گفت: با پرداخت 5 هزار میلیارد تومان، بخش اعظمی از مشکلات مشمولان و افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند، حل خواهد شد، چرا که با طرح های اشتغالزایی این افراد به خودکفایی می رسند.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: بانک مسکن مکلف شد از محل بازگشت وام های مسکن، 40 هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان اعطا کند.

وی با اشاره به شرایط بازنشستگان مشمول دریافت وام مسکن، اظهار کرد: کلیه بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی که 5 سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد و در 10 سال گذشته خود و همسرشان، مسکنی نداشته باشند و مستمری آنها کمتر از 3 میلیون تومان باشد، می توانند این وام ها را دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 گفت: امیدواریم در جلسه امروز بعدازظهر و یا فردا بتوانیم مجموعه بررسی های کمیسیون های مجلس و اعضای کمیسون تلفیق را به اتمام برسانیم تا گزارش لایحه بودجه سال 98 برای انتشار در مجلس آماده شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح قانون پولی و بانکی، افزایش وام بانکی، تسهیلات وام مسکن