گودرزی مطرح کرد؛

گفتمان مقاومت الان تبدیل به یک استراتژی شده است

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت: هسته مقاومت از جنوب لبنان و به تاسی از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شکل گرفت و الان در اوج قرار دارد.

خانه‌ملت ؛ مسعود گودرزی ضمن اشاره به گفت وگوی اخیر سیدحسن نصرالله در مورد قدرت بازدارندگی حزب الله و مقاومت گفت:گفتمان مقاومت الان تبدیل به یک استراتژی مهم و مورد پذیرش شده است.

وی افزود:ما استراتژی های متفاوتی داشتیم؛استراتژی های صدور انقلاب اسلامی، استراتژی حفظ ام القری و الان استراتژی مقاومت یک استراتژی مهم و اتفاقاً بازدارندگی در دل این استراتژی است.

هسته مقاومت از جنوب لبنان و به تاسی از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شکل گرفت

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد:اتفاقاتی که از سال ۲۰۰۱ تا الان افتاد با متن و مفهوم مقاومت هم بود؛نشان داد که دوره‌ای که بعضی از کشورها بخواهند اقداماتی را انجام بدهند و آن جنگ های اعراب و اسرائیل دیگر تمام شده است و در منطقه یک محور و یک گفتمان شکل گرفته است و آن گفتمان مقاومت است که می‌تواند بعضی از قدرت هایی که قسط سلطه را دارند،پس بزند.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد:هسته مقاومت از جنوب لبنان و به تاسی از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شکل گرفت و الان اوج گرفته است؛شاید اوایل تشکیل هسته مقاومت از این تفکر ترس داشتند، اما نمی‌خواستند آن را اعلام کنند به آن رسمیت ندهند و مشهورش نکنند،اما چاره ای ندارند و باید اعلام کنند که چنین سدی تحت عنوان محور مقاومت در مقابل آنها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر مصاحبه اخیر دبیرکل حزب الله ،اظهار کرد:سیدحسن نصرالله هم به خوبی گفت؛یک زمانی محور مقاومت در خاک خودش این کار را شروع کرد و از جنوب لبنان آنها را بیرون کرد امروز قطعاً به فراخور توسعه و توانایی هایی که دارند؛مقاومت می تواند از فاصله دورتر آنها را نشانه بگیرد.

دیگر دلیلی برای حفر تونل در فلسطین وجود ندارد

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع ایجاد و حفر تونل ها در شمال فلسطین،تصریح کرد:دیگر زمانه این گفته تمام شده است؛الان دیگر این دوره گذشته ؛وقتی آنها می توانند از نقطه دوردست اسرائیل را نشانه بگیرند؛دیگر دلیلی برای حفر تونل نیست؛ این موضوع مربوط به سال های پیش است که حزب‌الله این کار را انجام می‌داد.

عضوکمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آمریکا و رژیم صهیونیستی قدرت حزب الله را پذیرفته اند و در استراتژی امنیت ملی،در صحبت هایی که می کنندو در سخنرانی هایشان به آن تاکید دارند.نه‌ تنها ترامپ در دوران قبل از ترامپ و قبل از اوباما هم اعلام کردند که محور مقاومت با تاسی از تفکر انقلابی شکل گرفته و قدرت گرفته است و بزرگترین عامل اراده و مانع آنها برای پیگیری سیاست های توسعه طلبانه آنها است.

به گزارش خانه ملت؛ دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت:به دشمن اجازه نخواهیم داد قواعد درگیری را به ما تحمیل کند و به سطحی از بازدارندگی رسیده ایم که باید آن را تقویت کنیم. اگر اسرائیل به ما حمله کند پشیمان خواهد شد،چرا که بهای این تجاوز بیش از آنچه انتظار دارند، خواهد بود. گزینه های ما بر روی میز قرار دارد و هر آنچه از ایستادگی، مقاومت و قدرت لازم است، و عقل و درایت و شجاعت حکم می‌کند، نزد ما موجود است. ما به هرگونه تجاوز اسرائیل یا ترور عناصر حزب الله در لبنان و حتی سوریه واکنش نشان خواهیم داد.

سیدحسن نصرالله افزود: به اسرائیلی ها در خصوص اینکه نتانیاهو ممکن است در نتیجه رویاپردازی های خود دست به اشتباهاتی بزند هشدار می دهم. مقاومت و تمام محور مقاومت آماده پاسخ به هر تجاوزی هستند. بعید می‌دانم نتانیاهو علیه لبنان مرتکب اشتباهی شود اما ممکن است مکان این اشتباه در سوریه یا حتی در غزه باشد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: عملیات سپر شمال (برای کشف تونل ها) در جنگ روانی به ما کمک کرد هرچند که نیازمند این میزان تبلیغات نبود. آیا حزب الله برای عملیات الجلیل بر ۴ تونل برای عبور هزاران رزمنده خود تکیه خواهد کرد. هرگونه عملیات به سمت الجلیل به تمام مرزها نیاز دارد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جریان مقاومت، جمهوری اسلامی ایران، لبنان