سید محمدجواد ابطحی مطرح کرد؛

آمریکا وارد جنگ مستقیم با ونزوئلا نمی شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است حتی اگر آمریکا نیروهای نظامی خود را وارد کلمبیا کند با این حال وارد جنگ مستقیم نشده و جنگ نیابتی در در ونزوئلا رقم خواهد زد.

 خانه ملت؛ در واکنش به عکس منتشرشده از یادداشت جان بولتون طی یک نشست خبری مبنی بر اعزام 5 هزار نیرو به کلمبیا، گفت: اینگونه حرکات نمایشی از جان بولتون به عنوان افراطی ترین کارگزار هیأت حاکمه آمریکا تازگی ندارد.

آمریکا وارد جنگ مستقیم با ونزوئلا نمی‌شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: جان بولتون به شدت طرفدار سرمایه داری از نوع زیاده خواهانه و تقویت بیش از پیش رژیم صهیونیستی بوده و با لابی آنها در آمریکا ارتباط تنگاتنگ دارد.

وی ادامه داد: نقش مشاور امنیت ملی کاخ سفید همواره ایجاد هراس در کشورها و به رخ کشیدن هیمنه پوشالی آمریکا در جهت ترساندن سایر کشورها است تا آنها از مواضع خود عقب نشینی کرده و منافع آمریکا را تأمین کنند.

ابطحی در ادامه با بیان اینکه ترامپ طبق شعارهای خود که عدم حضور نظامی در سایر کشورها بوده، اقدام به خروج نیروهای نظامی آمریکا از سایر کشورها کرده است، اظهار داشت: اکنون آمریکا صرفا از جنگ نیابتی استفاده می کند چرا که هزینه حضور نظامی در سایر کشورها افزایش یافته و کسری بودجه بسیار قابل توجهی در این حوزه پیدا کرده است.

افغانستان؛ لقمه در گلو گیرکرده آمریکا

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه اعمال نفوذ آمریکا در کشورهایی همچون کلمبیا، شیلی و اکوادور باعث شد که حکومت‌های غرب‌گرا در این کشورها روی کار بیایند، عنوان کرد: امروز این کشورها، کشورهای انقلابی مثل بولیوی و ونزوئلا را محاصره می کنند و حتی فشارهایی نیز به برزیل و آرژانتین وارد آورده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا قصد دارد از طریق کلمبیا جنگ نیابتی در ونزوئلا راه بیاندازد، ابراز داشت: افغانستان نیز لقمه ای بود که در گلوی آمریکا گیر کرد و نتوانست علیرغم حضور نیروهای نظامی خود در این کشور، آن را مدیریت کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز پنتاگون داعش را به افغانستان منتقل کرده و قصد دارد بین آنها و طالبان که آنها نیز دست پرورده آمریکایی ها هستند، درگیری ایجاد کند تا میان تروریست ها در این کشور موازنه ایجاد شود و در نهایت خود را آبرومندانه کنار بکشند از این رو همین تجربه باعث خواهد شد که در ونزوئلا به صورت مستقیم وارد جنگ نشده و از طریق کلمبیا جنگ نیابتی را آغاز کنند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افغانستان، جنگ، ونزوئلا