عبدالرضا هاشم زایی مطرح کرد؛

ضرورت کاهش آسیب های اجتماعی بر مبنای مدیریت واحد و علمی

آسیب های اجتماعی اگرچه سال هاست به عنوان دغدغه جدی مسئولان و کارشناسان مطرح شده اما به عقیده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برای رفع آن تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است.

 خانه ملت ؛ عبدالرضا هاشم زایی با بیان اینکه مسائلی چون اعتیاد، کودکان بی سرپرست، کودکان کار، بحران خانواده وفقر مهمترین معضلات اجتماعی هستند .... گفت: اعتیاد به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات و آسیب‌های اجتماعی آثار مخربی به جا می‌گذارد از این رو داشتن برنامه برای ساماندهی و کاهش آن ضروری است.

وی با انتقاد از نبود یک مدیریت واحد در حوزه آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: متاسفانه درحال حاضر دستگاه‌های متعدد با دیدگاه های مختلف در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند این در حالی است که اگر یک مدیریت واحد و علمی دراین زمینه فعالیت کند می توان به کاهش آسیب های اجتماعی امیدوار بود؛ هرچند که عملکرد ضعیف دستگاه‌ها به افزایش آسیب های اجتماعی دامن زده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور در تمام زمینه ها انفعالی اداره میشود تصریح کرد: کودکان کار یکی دیگر از معضلات اجتماعی کشور است که معتقدم تاکنون اقدامی جدی برای ساماندهی و مقابله با بحران کودکان کار در کشور صورت نگرفته، و همیشه بصورت مقطعی جمع آوری شدند اما از آنجایی که نه برنامه ایی و نه بودجه ایی برای نگهداری و یا رسیدگی به آنها وجود ندارد، مجددا رها شده اند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه آسیب های ما مزمن شده و مدام در حال تکرار است و نتوانستیم به شکل جدی این مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: به نظر می رسد که اعتیاد و بحران خانواده همچنان یک آسیب جدی است؛ چند سالی است که جامعه دچار بحران خانواده شده و ما غیر از شعار و نصیحت برنامه دقیق و سیاست منسجمی برای حمایت از خانواده نداریم.

به گفته هاشم زایی اعتیاد، مشکلات اقتصادی ، نبود زیر ساخت های فرهنگی بحران آسیب های اجتماعی را افزایش میدهد این در حالیست که در نهاد های دولتی و غیر دولتی بودجه های غیر شفاف در زمینه ی فرهنگی لحاظ میشود اما چه بخشی از بودجه نهادها دولتی و البته ذیربط در کاهش آسیب های اجتماعی به مسایل فرهنگی و اصلاح زیر ساخت های فرهنگی هزینه میشود؟

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مادامی که کشور باری به هر جهت اداره شود و با مشکلات اقتصادی موجود، معضلات اجتماعی و آسیب های موجود نه تنها کاهش نمیابد که سال به سال نیز افزایش میابد ./ انتهای پیام


 

برچسب ها

آسیب شناسی، آسیبهای اجتماعی، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اجتماعی، اخبار برگزیده