همایون هاشمی مطرح کرد؛

افزایش صادرات دارو بیانگر پیشرفت قابل توجه ایران در این حوزه است

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با تایید این خبر که صنعت مواد اولیه دارویی و بسته بندی سالانه بالغ بر سیصد میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد تاکید کرد که این حوزه از جمله محل هایی است که می توان در آن بر تقویت صادرات متمرکز شد.

 خانه ملت،؛ همایون هاشمی در مورد انتشار خبری از سوی رئیس اداره بازرسی فنی سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه صنعت مواد اولیه دارویی و بسته‌بندی سالانه بالغ بر سیصد میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد، گفت: بسیاری از نهادهایی که اقدام به تولید دارو می‌کنند بخشی از محصولات ویژه خود را به دیگر کشورها نیز صادر می‌کنند، کما اینکه سرمی که از خون ای تک می‌شود، یکی از محصولات دارویی بوده که از طریق ایران به دیگر کشورها صادر می‌شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به میزان مواد اولیه دارویی که در ایران تولید می‌شود، ادامه داد: یکی دیگر از موفقیت‌های حوزه غذا و دارو این است که شصت درصد مواد اولیه تولید دارو در داخل کشور تولید می‌شود، همچنین مواد اولیه تولید برخی داروها توسط ایران به دیگر کشورها هم صادر می‌شود.

افزایش صادرات دارو بیانگر پیشرفت قابل توجه ایران در این حوزه است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: برای کشوری که دارای هشتاد میلیون جمعیت بوده و صنایع دارویی آن نیز از پیشرفت چشمگیری برخوردار است، سالانه سیصد میلیون دلار ارزآوری برای کشور از طریق حوزه تولید مواد اولیه دارو رقم زیادی نیست.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون مسئولان حوزه غذا و دارو باید تلاش مضاعفی در جهت ارتقای کیفیت و میزان تولید دارو در کشور داشته باشند، چرا که حمایت از صنعت تولید دارو از جمله محل‌هایی بوده که می‌توان بر تقویت صادرات در آن متمرکز شد، ضمن اینکه این میزان صادرات در حوزه تولید مواد اولیه دارویی نشان می‌دهد که ایران در زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، تولید و صادرات دارو، صادرات دارو