امینی فرد مطرح کرد؛

لزوم توجه به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیماری فلج اطفال به راحتی از مرزها قابل انتقال است، گفت: در صورتی که کشور های همسایه طرح های ریشه کنی را به خوبی و در سطح ما اجرا نکرده باشند، به تدریج دچار مشکل می شویم و پس رفت هایی در اجرای این طرح خواهیم داشت.

خانه ملت؛ محمد نعیم امینی فرد در رابطه با هشدار وزارت بهداشت مبنی بر احتمال بازگشت فلج اطفال از دو کشور افغانستان و پاکستان گفت: خوشبختانه در خصوص ریشه‌کنی بیماری فلج اطفال توفیقات بسیار خوبی در کشور حاصل شده است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه این بیماری به راحتی از مرزها قابل انتقال است، افزود: در صورتی که کشور‌های همسایه ما طرح‌های ریشه کنی را به خوبی و در سطح ما اجرا نکرده باشند، به تدریج دچار مشکل می‌شویم و پس رفت‌هایی در اجرای این طرح خواهیم داشت.

لزوم توجه به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در خصوص ریشه کنی و جلوگیری از شیوع بیماری فلج اطفال طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی از طرف وزارت بهداشت در حال پیگیری است و باید به سمت فرم‌های تزریقی واکسن حرکت کنیم تا مصونیت بیشتری نسبت به تلقیح ایجاد شود.

مشارکت در برنامه‌ بهداشتی کشور‌های همجوار در جهت تعمیق طرح ریشه کنی فلج اطفال

وی ادامه داد: در کشور‌های افغانستان و پاکستان و برخی از مناطق عراق و شبه جزیره عربستان موارد مثبت بیماری فلج اطفال گزارش شده است، بنابراین لازم است وزارت بهداشت با دیپلماسی بهداشتی و برنامه‌های دوطرفه و حتی مشارکت در برنامه‌های بهداشتی کشور‌های همجوار،برنامه‌های وزارت بهداشت در ریشه‌کن کردن بیماری فلج اطفال را تعمیق بخشد.

تشکیلات بهداشت و درمان ایرانشهر تقویت شود

امینی فرد در رابطه با نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی در تقویت برنامه‌های بهداشتی ودرمانی شهر‌های مزری کشور گفت: تقویت دانشکده‌های علوم پزشکی در مناطق پیرامونی و مرزی کشور به خصوص در ناحیه جنوبی استان سیستان وبلوچستان که بیشترین مشکلات بهداشتی را دارد و همچنین تقویت تشکیلات بهداشت و درمان ایرانشهر بسیار مهم است، چرا که ایرانشهر با دو کشور پاکستان و افغانستان که شاخص‌های بهداشتی پایین‌تری دارند هم مرز است و بیشترین مشکلات بهداشتی را نسبت به شهر‌های دیگر کشور داشته است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: احداث دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر توفیقات بسیار خوبی در این حوزه به همراه داشته است، برای ادامه این توفیقات وزارت بهداشت باید توجه جدی‌تری به دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق پیرامونی و شهر‌های جنوبی کشور داشته باشد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه خدمات بهداشتی و درمان، بخش بهداشت و درمان، بیمار