نجفی خوشرودی مطرح کرد؛

اهمیت افزایش توجه به امنیت اقتصادی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت اطلاعات برای مبارزه با فساد و قاچاق و اقتصاد زیرزمینی عزم جدی دارد.

 خانه‌ملت ؛ علی نجفی خوشرودی در توضیح نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و وزیر و معاونین وزارت اطلاعات که در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در این نشست مسئولان وزارت اطلاعات گزارشی از تحولات داخلی و بین المللی ارائه کردند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین مسئولان وزارت اطلاعات بر اهمیت افزایش توجه به امنیت اقتصادی تاکید و تصریح کردند که ماهیت تهدیدات امنیت ملی، اقتصاد پایه شده است.

وی ادامه داد: در این راستا ضرورت مبارزه با فساد و قاچاق و اقتصاد زیرزمینی حائز اهمیت است که وزارت اطلاعات برای کمک به تحقق این هدف عزم جدی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات نیز در این نشست به اذعان دستگاه های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اشتباه راهبردی هیات حاکمه آمریکا در هدفگذاری فشار جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره، اشاره و تصریح کرد که آمریکایی ها در مورد نحوه برخورد با جمهوری اسلامی ایران، دچار سردرگمی شده اند. به این معنا که فشار زیاد باعث شده اتحاد مردم ایران در مقابل آمریکا خواهد شد.

نجفی خوشرودی افزود: جنگ اقتصادی، مسائل مربوط به سازوکار مالی اتحادیه اروپا در روابط با جمهوری اسلامی ایران (spv)، تحولات منطقه ای و سهم و نقش کشورمان در مبارزه با تروریسم و .. از دیگر موضوعات مطروحه در این نشست بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را پیرامون موارد مذکور بیان کردند./

 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، قاچاق، منابع مالی ، توان کارشناسی، عزم جدی، وزارت اطلاعات، کمیسیون امنیت ملی