کاظمی باباحیدری مطرح کرد؛

ضرورت کاهش شکاف طبقاتی و فاصله حقوق ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها متناسب با تورم نیست از سوی دیگر باید الگوی بومی برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته شود تا شکاف طبقاتی عمیق تر نشود.

  خانه ملت؛ علی کاظمی باباحیدری  با اشاره به افزایش 20 درصدی حقوق ها و احتمال افزایش فاصله طبقاتی در جامعه گفت: افزایش 20 درصدی حقوق ها در شرایطی که نرخ تورم بیشتر است، رقم ناچیزی خواهد بود با این حال نمی توان از روش افزایش پلکانی معکوس نیز دفاع کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: طبق قانون بودجه سال 97 حقوق های بالای 5 میلیون تومان افزایش پیدا نکرد و این باعث گله بسیاری از افراد جامعه شد چرا که آنهایی که مدیر نبودند اما به دلیل رتبه شغلی و تلاش های که داشتند نیز حقوق شان زیاد نشد اما فرد تازه وارد که سابقه زیادی نداشت حقوق ش افزایش یافت.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مراجعه افراد به نمایندگان برای گله گذاری از روش افزایش پلکانی معکوس حقوق ها، اظهار داشت: فردی که تخصص و در رشته کاری سابقه قابل توجهی دارد و مطابق قانون به حقوق 7 میلیون رسیده است را نمی توان از افزایش حقوق که حق قانونی او است محروم کرد، از این رو با روش پلکانی معکوس موافق نیستم اما باید برای کاهش شکاف طبقاتی و فاصله حقوق ها فکری کرد.

وی با بیان اینکه باید برای افزایش حقوق ها الگوی بومی طراحی شود، گفت: باید روشی متفاوت از روش پلکانی برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته شود تا هم فردی که بر اساس تلاش و توانمندی خود به حقوق بالا دست یافته است حقش ضایع نشود و هم اختلاف و شکاف بین حقوق ها سال به سال افزایش چشمگیری پیدا نکند.

کاظمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه روش افزایش پلکانی نه خوب است و نه بد، اظهار داشت: باید در روش و الگوی افزایش حقوق ها به موضوع تبعیض و عدالت توجه بیشتری شود تا نیروهای کاری از انرژی که در فضای کار و توسعه کشور می گذارند پشیمان نشوند، برخی از کسانی که حقوق بالاتر از 5 میلیون دریافت می کنند در شرایط سخت جعرافیایی مشغول به کار هستند باید این موارد مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: افزایش 20 درصدی حقوق ها متناسب با تورم نیست از سوی دیگر نمی توان مجدد روش پلکانی را در سال آینده ایفا کرد چرا که بخشی از جامعه از این روش گله داشتند، با این حساب باید روش و الگوی بومی و ایران برای افزایش حقوق ها طراحی شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش حقوق کارکنان، تحریم اقتصادی، خط فقر